Wielka Draka w Małym Mieście od Lucky Duck Games Polska – szczegóły kampanii

Wielka Draka w Małym Mieście

Dziś w trakcie wywiadu na żywo Piotrka z Michałem Hermanem z wydawnictwa LDG, mieliśmy przyjemność poznać szczegóły kampanii gry Wielka Draka w Małym Mieście, która lada dzień wystartuje na platformie Wspieram.to

Wielka Draka w Małym Mieście. Szczegóły kampanii

Grę w trakcie kampanii, która będzie trwała miesiąc (skończy się po 10 października), będziemy mogli zakupić w następujących cenach (wydanie oparte jest na drugiej edycji gry „Townsfolk Tussle”:

  • Dzielny mieszkaniec (Gra podstawowa) – 369 PLN / SCD 499 PLN
  • Dodatek Paskudni Sąsiedzi*(wymaga gry podstawowej) – 249 PLN / SCD 399 PLN
  • Dodatek Fuchy na Boku** (wymaga gry podstawowej) – 99 PLN / SCD 159 PLN
  • Weteran (2 dodatki) – 339 PLN / SCD 558 PLN
  • Bohater Miasta (Gra podstawowa + dodatki) – 699 PLN / SCD 1057 PLN
  • Król zadymy (All-in) – 849 PLN / SCD 1235 PLN
  • Monety (60 sztuk) – 99 PLN
  • Przypinki – 79 PLN

Do każdego progu wsparcia wydawca doda specjalną talię kart z ilustracjami Dawida Wiącka. A na nich znajdą się również motywy z Polski.

SPRAWDŹ TEŻ: Dragon Eclipse od Awaken Realms. Znamy datę startu kampanii

*Dodatek Paskudni Sąsiedzi zawiera 8 nowych Ruffianów, 2 nowe postacie, nowe kafelki terenów i ponad 200 nowych kart (terenów, Ruffian, przedmiotów, wydarzeń), tokeny, stendy i instrukcję.

**Dodatek Fuchy na Boku mieści ok 170 nowych kart, dziennik Peddler i arkusz z naklejkami, tokeny, instrukcję.

***Dodatki z drugiej edycji gry są kompatybilne z pierwszą

LINK DO KAMPANII

Jeżeli nie oglądaliście i chcecie usłyszeć co na temat gry i samej kampanii mówił Michał Herman z Lucky Duck Games Polska, to poniżej zostawiamy Wam wywiad.

Wielka Draka w Małym Mieście. Opis gry

Wielka Draka w Małym Mieście to kooperacyjna gra nawiązująca do klimatu starych kreskówek. W grze mamy cztery rundy, a w każdej z nich będziemy musieli pokonać jednego z unikalnych Ruffian, którzy atakują Eureka – Zdrój (Eureka Springs). Nie będzie to jednak takie łatwe, ponieważ każdy z przeciwników, z którymi przyjdzie nam się zmierzyć, będzie trudniejszy do pokonania. Zrobić to możemy przy pomocy naszych Mieszkańców, ale najpierw musimy wyposażyć ich w odpowiedni sprzęt. Dodatkowo w trakcie walki będziemy mogli wchodzić w interakcję z otoczeniem (dla każdego Ruffianina mamy inne rozłożenie mapy), które potrafi nam pomóc, ale również przeszkodzić. Współpraca z innymi graczami i dostosowywanie strategii na bieżąco do sytuacji na planszy może być kluczem do wygranej.

INFORMACJE PODSTAWOWE O GRZE:

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ: Firefighters on Duty, czyli nowa gra czasu rzeczywistego od Artipia Games

Townsfolk Tussle. Zasady

Rozgrywka podzielona jest na cztery rundy, z których każda dzieli się na dwa etapy. Pierwszy odbywa się w Eureka – Zdrój i rozpoczynamy go od wzięcia trzech kart celów, później rozpatrujemy kartę wydarzeń, następnie przechodzimy do zakupu przedmiotów. Robimy to oczywiście w kolejności, która określona jest za pomocą żetonów postaci na planszy głównej.

Następnie odwracamy planszę na drugą stronę, bierzemy odpowiedniego do rundy wcześniej wylosowanego Ruffianina. Zgodnie z informacją na odwrocie karty układamy ustawienie początkowe terenów przypisane do niego i zaczynamy walkę. Zaczyna nasz przeciwnik przy pomocy zagrywania kart. Po jej realizacji zaczyna się tura Mieszkańców.

Każda z rund odbywa się w ten sam sposób, ale wyjątkiem jest ostatnia bitwa. Nie martwcie się jednak, całe „specjalne” przygotowanie jest opisane na planszetce naszego przeciwnika. Dla Mieszkańców jedyną różnicą jest to, że wybierany jest spośród nich Szeryf (decyduje o tym liczba zdobytych punktów z kart celów). Rolą Szeryfa jest przeżyć. Ponieważ jeśli on zginie, gra natychmiast się kończy (w normalnej walce muszą zginąć wszyscy bohaterowie, by skończyć grę).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *