Uczta dla Odyna. Gra-legenda powraca na sklepowe półki

Uczta dla Odyna - pudełka

Uczta dla Odyna – wydana po raz pierwszy po polsku w 2017 roku gra planszowa powraca na sklepowe półki po kilku latach przerwy. Wraz z grą podstawową, po raz pierwszy po polsku został właśnie wydany dodatek „Norwegowie”.

Uczta dla Odyna. Opis gry i zasady

Uczta dla Odyna - planszaKiedy przodkowie dzisiejszych Skandynawów wyprawiali się na podbój, nazywali te podróże „Viking”. Wikingowie nie byli jednak zwykłymi piratami – to także odkrywcy i osadnicy! W czasach, gdy żyli, ocieplenie klimatu sprzyjało wzrostowi populacji, więc żniwa zaczęły być niewystarczające. Musieli więc poszukiwać żyznych ziem, na których mogliby osiedlić się na dłużej.

W grze strategicznej Uczta dla Odyna będziecie mieli okazję spojrzeć na świat Wikingów z zupełnie nowej perspektywy. To prawdziwa saga w formie planszówki, w której wcielacie się w przywódców klanów, by rozwijać swoją kulturę, prowadzić wyprawy handlowe i plądrować dalekie krainy. W trakcie gry będziecie podbijać i eksplorować nowe terytoria, ale też brać udział w czynnościach życia codziennego. Zbierając różnego rodzaju przedmioty, wzmocnicie swoją pozycję społeczną i materialną.

POLECAMY TAKŻE: Leśne rozdanie od Rebela. Start przedsprzedaży. Cena, data premiery

Podstawowa zasada gry jest bardzo prosta. W każdej rundzie będziecie umieszczać swoich wikingów na polach akcji i natychmiast wykonywać czynności z nimi związane. Każde pole akcji może być wykorzystane tylko raz w rundzie, więc dość szybko zaczniecie wchodzić sobie wzajemnie w drogę. Decyzje o tym, gdzie udać się najpierw, będą kluczowe dla osiąganych przez Was wyników.

Uczta dla Odyna - planszetkaPodczas zabawy każdy z graczy dysponuje własną planszą osady. Celem gry jest zakrycie jak największej liczby znajdujących się na nich pól przy użyciu żetonów zdobytych w trakcie gry. Odpowiednie zapełnianie planszy zapewni nam dodatkowe bonusy i uchroni nas przed utratą punktów na koniec gry.

W każdej turze mamy do wyboru mnóstwo akcji, a każda z nich będzie w jakimś stopniu efektywna – choć oczywiście najlepiej jest podążać za solidną strategią. Większość działań zapewni nam też cenne punkty: otrzymamy je za zdobyte łodzie, odwiedzone wyspy, wzniesione budynki, a także zgromadzony inwentarz i dobra. Zwycięży osoba, która zgromadzi ich najwięcej!

Uczta dla Odyna: Norwegowie wprowadza do gry modularną planszę, którą dostosowujemy do liczby graczy. Znajdują się na niej nowe pola akcji, dzięki którym odkryjesz niezbadane wyspy, wzniesiesz budynki i zdobędziesz unikatowe dobra.

Informacje pudełkowe:

Uczta dla Odyna. Premiera, ceny

Po kilku latach nieobecności na polskim rynku, do sprzedaży powróciła legendarna już Uczta dla Odyna. Po wydawnictwie Lacerta tytuł ten na nowo wydało wydawnictwo Rebel. Wraz z grą podstawową ukazał się (po raz pierwszy po polsku) dodatek „Norwegowie”. Sugerowana cena detaliczna gry podstawowej to 299,95 zł, a dodatku 169,95 zł. Obydwa pudełka są dostępne u wydawcy lub w sklepach z grami planszowymi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *