Leśne rozdanie od Rebela. Start przedsprzedaży. Cena, data premiery

Leśne rozdanie - okładka
Wystartowała przedsprzedaż gry Leśne rozdanie – pięknie ilustrowanego tytułu o rozbudowie własnego lasu. Fani szukania powiązań między zdolnościami kart powinni rzucić na nią okiem.
Leśne rozdanie jest polską edycją Forest Shuffle, tegorocznej premiery od Lookout Games. Za projekt odpowiada projektant podpisujący się Kosch, który wcześniej wydał Fyfe. Oprawę graficzną przygotował debiutant w branży gier, Toni Llobet. Artysta specjalizuje się w ilustrowaniu dzikiej przyrody, co widać gołym okiem.

Leśne rozdanie. Premiera, cena.

Rebel przyzwyczaja graczy, że od momentu uruchomienia przedsprzedaży zazwyczaj termin premiery jest już bardzo blisko. Tak właśnie jest w przypadku Leśnego rozdania, które trafi do sprzedaży 6 października.

Sugerowana cena detaliczna wynosi 139,95 zł. Oznacza to, że w sklepach znajdziecie ją za ok. 100 zł.

Zasady gry

Gracze rywalizują o zebranie najcenniejszych drzew, a następnie przyciągnięcie do nich różnych gatunków zwierząt. Na początku każdy gracz ma w ręku sześć kart przedstawiających albo konkretny rodzaj drzewa, albo dwóch mieszkańców lasu.

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ: Dziś premiera Tracks. To gra detektywistyczna, której zasad nauczysz się w minutę

W swojej turze gracz wybiera spośród dwóch akcji. Albo dobiera dwie karty i dodaje je do swojej ręki, albo zagrywa kartę z ręki, płacąc jej koszt, a następnie umieszcza ją w grze.

Leśne Rozdanie - kartyKażde drzewo i mieszkaniec mają określony koszt. Aby go zapłacić, należy odrzucić zakryte karty z ręki na polanę. Zagrywając mieszkańca wsuwa kartę kartę pod drzewo od strony pasującej do tego mieszkańca. Alternatywnie można jeszcze zagrać zakrytą kartę jako sadzonkę drzewa.

Po zagraniu karty można również użyć jej efektu lub zyskać premię, pod warunkiem, że zapłaciło się za tę kartę kartami tego samego koloru. Gra toczy się tak długo, aż z talii wyciągnięta zostanie trzecia karta zimy.

Na końcu podlicza się punkty za drzewa i mieszkańców na zagranych kartach. Wygrywa gracz z największą liczbą punktów.

  • Liczba graczy: 2-5
  • Długość rozgrywki: 40-60 min.
  • Wiek: 10+
  • Link do BGG

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *