Pięć Szczytów czyli gra o górskich wędrówkach. Premiera wydawnictwa Trefl

Pięć Szczytów - pudełko

Nowa premiera wydawnictwa Trefl świetnie wpasowuje się w aurę za oknem, która idealnie nadaje się na górskie wyprawy. Mowa oczywiście o grze Pięć Szczytów, autorstwa Adama Strzeleckiego.

Pięć szczytów to tytuł, który skierowany jest do nieco starszych odbiorców, aniżeli większość gier z portfolio wydawnictwa Trefl. Nadal jednak skierowana do rodzinnego grania.

Pięć Szczytów – fabularnie

Jest ciepły, wrześniowy poranek, pierwszy dzień długo wyczekiwanego urlopu. Dotarliście na parking u podnóża malowniczych gór. Wypakowujecie z samochodu plecaki, zawiązujecie porządnie buty i ruszacie łagodną trasą pod górę. Przez najbliższe dni będziecie przemierzać górskie ścieżki, zbierać leśne runo i cieszyć się przepięknymi widokami. Być może uda wam się odkryć zapomniane, nieuczęszczane ścieżki, które doprowadzą was na Pięć Szczytów. Po wspięciu się na górę dołóżcie swój kamyk do tradycyjnej wieży z kamieni, a wieczorem rozbijcie namioty i delektujcie się panoramą górskich zboczy.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Przedsprzedaż gry Wędrujące Wieże od wydawnictwa Rebel rozpoczęta

Pięć Szczytów. Opis gry

Pięć Szczytów komponenty gryPodczas gry będziecie posługiwać się swoimi własnymi zestawami kart, za pomocą których będziecie wykonać różnorodne akcje. Będziecie rozwijać swoje talie, (mechanika deck building) by pozyskać bardziej efektywne sposoby poruszania się czy zdobywania zasobów. Odkrywanie nowych miejsc, budowanie wież z kamyków na szczytach gór czy zbieranie panoram widokowych to tylko kilka ze sposobów, by zdobyć punkty zwycięstwa i pozostawić resztę współgraczy w tyle. Komu uda się zwiedzić wszystkie Pięć Szczytów i zebrać najwięcej punktów?

Liczba graczy: 2-5
Czas gry: 50-125 minut
Wiek: 9+
Profil gry na BGG

Grę w cenie około 130 zł kupicie np. TUTAJ

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *