Panda Royale. Kościana gra, którą możecie wesprzeć na Kickstarterze

Panda Royale - grafika z pudełka gry

Panda Royale to tytuł, na który musicie zwrócić uwagę jeżeli lubicie gry kościane. Tytuł jeszcze przez kilka dni można wesprzeć w ramach kampanii crowdfundingowej na Kickstarterze.

Panda Royale to mała, ale ciekawa gra od wydawnictwa Last Night Games. Rozgrywka polega na odpowiednim dobieraniu różnokolorowych kości – każda z nich punktuje na swój unikalny sposób, a ponadto niektóre z kolorów posiadają akcje specjalne.

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ: Bandido w nowym pudełku!

Panda Royale. Zasady gry i opis

Komponenty gry Panda RoyaleTa rodzinna gra kościana toczyć się będzie przez 10 rund. Na początku każdej z nich, gracze będą rzucać wszystkimi kośćmi, które posiadają (rozpoczynają z jedną żółtą). Strategia polega na tym, że każdy kolor punktuje na inny sposób.

Wynik fioletowych kości jest podwajany, zielone są dwudziestościenne, a niebieskich – najmniej wartościowych – jest w puli najwięcej.

Są też kości różowe, które otrzymują gracze z najniższym wynikiem po zakończonej rundzie. Wyrównuje to ich szanse na zwycięstwo. W grze występują również kości Łotra. Posiadający je gracz, może ukraść kostkę rywalowi!

Po podliczeniu punktów, gracze będą dobierać po jednej kości z dostępnej puli. W ostatniej będą posiadać ich aż 10. Kolejność w jakiej dobierać będziecie kości zależna od wyniku jaki uzyskacie po rzucie kolorem żółtym.

Kto zdobędzie najwięcej punktów po 10 rundzie, zostaje zwycięzcą Panda Royale. Do gry dołączone są także notesy, co znacznie uławia podliczanie punktów.

Informacje pudełkowe:

  • Liczba graczy: 2-10
  • Wiek: 8+
  • Czas rozgrywki: 20-30 minut
  • Profil gry na BGG

Panda Royale na Kickstarterze

Jeszcze przez niecałe dwa tygodnie na Kickstarterze będzie trwała kampania crowdfundingowa tej gry. W momencie publikacji tego tekstu grę kościaną Panda Royale wsparło 154 osoby na kwotę ponad 48 tys. zł. Cel projektu to 13 tys zł. Link do kampanii znajduje się tutaj.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *