Kaskadia: Pomniki Przyrody. Kiedy premiera? Mamy nowe informacje o dodatku

Kaskadia: Pomniki Przyrody - pudełko

Kaskadia: Pomniki Przyrody to jeden z tytułów, o których opowiadał Michał z wydawnictwa Lucky Duck Games, podczas jednego z ostatnich wywiadów live w ramach cyklu „Piotrek pyta…”

Kaskadia: Pomniki Przyrody. Kiedy premiera?

Rozmowy live z cyklu „Piotrek pyta…” odbywają się we wtorki na naszym kanale na YouTube. Gośćmi Piotrka są przedstawiciele wydawnictw, recenzenci, twórcy gier i inne znane nazwiska ze świata planszówek. Zobacz ostatnie nagrania >>

Jak powiedział Michał, odbiór nakładu z fabryki zaplanowany jest na 10 października, a to oznacza rychły załadunek na statek. Mniej więcej na połowę grudnia zaplanowana jest polska premiera dodatku.

Pomniki Przyrody (w oryginale: Landmarks) to duży dodatek do gry, która w naszym kraju przyjęła się fenomenalnie – Kaskadii. Rozszerzenie to (a właściwie dwa znajdujące się w jednym pudełku) pozwoli na rozgrywkę nawet do 6 osób oraz wprowadzi nową mechanikę tytułowych Pomników Przyrody.

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ: Dixit Disney. Wejdź do świata bajek i podążaj za skojarzeniami. Premiera nowej gry wydawnictwa Rebel

Dodatek do Kaskadii. Zawartość pudełka

W pudełku z grą Kaskadia: Pomniki Przyrody znajdziemy m.in

  • 45 płytek siedlisk,
  • 5 unikalnych startowych płytek terenów,
  • 35 żetonów zwierząt,
  • 15 nowych kart punktacji zwierząt
  • 30 drewnianych znaczników tytułowych pomników przyrody i powiązane z nimi karty. Jest ich 60 i wprowadzą dodatkową punktację na koniec gry.

Informacje pudełkowe:

Kaskadia. Krótki opis gry podstawowej

Kaskadia to gra, która przeniesie nas na tereny zachodniego wybrzeża Ameryki. Naszym zadaniem jako graczy będzie stworzenie zróżnicowanego, ale pełnego harmonii ekosystemu.

Każdy z graczy rozpoczyna grę z potrójnym kafelkiem wskazującym teren i zwierzęta go zamieszkujące. W swoim ruchu gracz będzie miał za zadanie dołożyć do swoich obszarów kafelek z terenem wraz z przypisanym do niego losowo znacznikiem zwierzęcia. Gra wskazuje, jakie układy poszczególnych zwierzaków będą punktowane na koniec gry, za pomocą dostępnych kart zwierząt, ale to nie wszystko. Punktuje tutaj również największy stworzony układ poszczególnych terenów oraz wiele innych czynników.

Cena gry podstawowej waha się w przedziale od 111 złotych do 140 złotych, a zakupić ją możecie między innymi w sklepie Aleplanszówki.pl

SPRAWDŹ TEŻ: Zwierzęta z Baker Street. Start przedsprzedaży. Cena, termin premiery

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *