Nucleum. Polskie wydanie potwierdzone!

Nucleum - okładka, polska edycja

Po zapowiedzi przez Board&Dice gry Nucleum od duetu Simone Luciani i David Turczi pewnie każdy fan euro czekał tylko na informację, który z polskich wydawców wypuści rodzimą edycję. Znamy już odpowiedź.

Angielska wersja zadebiutuje w październiku, na tegorocznych targach w Essen. Polskie wydanie również ma trafić do sklepów jeszcze w 2023 roku, a na pudełku znajdzie się logo wydawnictwa Rebel.

Nucleum. Polskie wydanie

Podczas amerykańskiego konwentu GenCon gracze mieli szansę zapoznać się z tytułem, którym Board&Dice chce zawojować stoły eurograczy. Pierwsze komentarze jasno dawały do zrozumienia, że Simone Luciani i David Turczi przygotowali kawał dobrej gry, która czerpie inspiracje m.in z Brassa i Barrage.

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ: Park Marzeń. Nowa przedsprzedaż wydawnictwa Rebel

Polska wersja językowa została ogłoszona podczas trwającego na żywo programu No i namówił. Rebel rozpoczyna pracę nad grą, a jej wstępny termin premiery to I kwartał 2024 roku.

Nucleum. Opis gry

Wcielamy się w przemysłowców, którzy dążą do sukcesu w czasie trwającego w XIX wiecznej Saksonii boomu technologicznego i gospodarczego, a napędzało go wynalezienie i ekspansja reaktora jądrowego.

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ: Crescent Moon, gra area control od Portal Games Polska na naszym YouTube

Nucleum - tył okładkiNaszym celem będzie zdobywanie punktów, a uzyskać je możemy poprzez rozwijanie swoich sieci, budowanie i zasilanie budynków miejskich. Punkty otrzymamy również za zabezpieczenie kontraktów oraz przez osiąganie kamieni milowych (chodzi o losowe cele końcowe).

Dodatkowo każdy z graczy otrzyma unikalne, asymetryczne technologie, które po odblokowaniu dodadzą specjalnych mocy. W tej grze nie ma ani rund, ani faz, a gracze wykonują swoje akcje naprzemiennie, dzięki czemu rozgrywka jest ciągła.

INFORMACJE PODSTAWOWE O GRZE:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *