Crescent Moon, gra area control od Portal Games Polska na naszym YouTube

Crescent Moon

Crescent Moon, nowa gra area control od wydawnictwa Portal Games Polska od 31 sierpnia dostępny jest w sklepach z planszówkami. Niedługo przed jej premierą na naszym kanale YouTube pojawił się materiał o tej grze, który nagrali Natalia z Cyprianem.

Crescent Moon. Krótki opis

Crescent Moon to asymetryczna gra strategiczna z mechaniką kontrolowania obszarów, w którą zagramy w 4 lub 5 osób. Wcielamy się w jednego z pięciu Władców pustyni, a każdy z nich ma inny cel do osiągnięcia. Gra obiecuje dużo negocjacji i walki o dominację na wspólnej, niewielkiej kafelkowej planszy.

Skrót zasad

Crescent Moon jest rozgrywany przez trzy lub cztery lata (decyzja należy do graczy). W każdym roku gracze podejmują cztery akcje z kilku dostępnych:

  • rozmieszczeniu nowych armii,
  • zaciągnięciu najemników,
  • budowie fortów, zamków i osad,
  • podbiciu nowych ziem,
  • rozszerzeniu wpływów i wielu innych.

MOŻE CI SIĘ SPODOBAĆ: Massive Darkness 2: Hellscape. Dodruk płynie, a na horyzoncie nowe dodatki

W tej grze area control wcielimy się w jedną z pięciu asymetrycznych postaci, z których każda posiada własne cele do zrealizowania oraz unikalne akcje specjalne do wykorzystania.

Jeżeli chcielibyście zobaczyć, jak gra prezentuje się na stole i co sądzą o niej Cyprian z Natalią, to zostawimy Wam filmik poniżej.

INFORMACJE PODSTAWOWE O GRZE:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *