Azul Mini. Światowy hit teraz w skali mikro. Znamy datę premiery

Azul Mini - pudełko

Azul to znana na całym świecie gra planszowa. Przez ostatnie lata powstawały jej kolejne odmiany, wydawane też były dodatki. Tym razem oryginalny wydawca (Next Move Games) poszedł krok dalej i wymyślił wersję mini. Właśnie Azul Mini ukaże się już w październiku po polsku, nakładem wydawnictwa Rebel.

Opis gry i zasady

Azul Mini - plansza graczaAzulejos – oryginalnie były to biało-niebieskie płytki ceramiczne sprowadzone do Europy przez Maurów. Sławę i popularność w Portugalii zdobyły po wizycie króla Manuela I w południowej Hiszpanii. Król zafascynował się oszałamiającym pięknem mauretańskich dekoracji pałacu w Alhambrze i pod ich wrażeniem zlecił natychmiast przyozdobienie swojego pałacu w Portugalii podobnymi płytkami. W grze „Azul” wcielisz się w artystę układającego przepiękne mozaiki z płytek azulejos na ścianach pałacu królewskiego w Évorze.

CZYTAJ TAKŻE: Azul oraz Azul: Ogród Królowej dodrukowane. Na pudełkach pojawiło się nowe logo

Po wielkim światowym sukcesie (ponad 2 miliony sprzedanych egzemplarzy) gra logiczna o układaniu mozaik powraca w zupełnie nowej odsłonie. Azul Mini to kompaktowa wersja w pełni dostosowana do tego, by zabrać ją ze sobą w podróż. Wszystkie elementy z klasycznej edycji zostały pomniejszone, by były bardziej poręczne. Dodatkowo w pudełku znajdziecie praktyczne nakładki na plansze zapobiegające przesuwaniu się kafelków, a także lnianą torbę, w którą zapakujecie wszystkie elementy. Dzięki temu możecie grać dosłownie wszędzie. Podstawowe zasady gry Azul nie uległy żadnym modyfikacjom.

Azul Mini. Przedsprzedaż, premiera, cena

Rebel, czyli aktualny wydawca wszystkich gier z serii Azul odpowiedzialny jest również za wersję mini. Jej przedsprzedaż ruszyła dziś w sklepie wydawcy. Sugerowana cena detaliczna wynosi 109,95 zł, zatem na sklepowych półkach grę będzie pozna znaleźć poniżej 100 złotych. Przedsprzedaż potrwa do 18 października, kiedy to nastąpi premiera gry.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *