Gra Turing Machine – wideoinstrukcja i minigameplay na naszym kanale

turing machine videoinstrukcja

Gra, w której możesz poczuć się jak kryptoanalityk. Taka jest właśnie Turing Machine. W jaki sposób odszyfrowywać kody dowiecie się z przygotowanej przez Agatę wideoinstrukcji.

Gra Turing Machine. Zasady gry

Turing Machine to rywalizacyjna gra dedukcyjna. Oferuje unikalne doświadczenie uzyskiwania informacji od proto-komputera, który działa bez użycia prądu. Celem jest rozszyfrowanie tajnego 3-cyfrowego kodu zanim zrobią to inni gracze.

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ:  Tracks. To gra detektywistyczna, której zasad nauczysz się w minutę

W tym celu trzeba umiejętnie przepytywać maszynę, znaleźć dobry sposób notowania i wyciągać odpowiednie wnioski. Dzięki bezpłatnej aplikacji gra oferuje ponad siedem milionów problemów – od prostych do mocno złożonych kombinacji, dzięki czemu regrywalność jest praktycznie nieskończona.

Informacje pudełkowe: 

Maszyna Turinga to, stworzony przez brytyjskiego matematyka i informatyka Alana Turinga, abstrakcyjny model urządzenia służącego do wykonywania algorytmów.

Wideoinstrukcja i fragment rozgrywki

Przy pierwszym kontakcie gra może sprawić trudność. Kluczem jest zrozumienie w jaki sposób należy odczytywać wskazówki, jak za ich pomocą wykluczać kolejne opcje. Gdy to się załapie można wsiąknąć na długo, rozwiązując łamigłówki przygotowane w aplikacji i rozwiązywać codzienne wyzwnania.

Agata w swoim materiale dokładnie prezentuje zasady Turing Machine i wyjaśnia wszystko na przykładach. W razie wątpliwości na końcu video znajduje się przykładowa rozgrywka, w której została rozwiązana jedna z zagadek.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *