Port Royal: The Dice Game. Kościana wersja znanej gry karcianej

port royal the dice game - okładka gry
Pewnie mało kto spodziewał się powrotu tej znanej gry w takiej odsłonie. Pegasus Spiele jeszcze w tym roku wyda Port Royal: The Dice Game.
Co ciekawe, to nie jedyna gra w pirackim klimacie, którą na jesień przygotował Aleksander Pfister. Wcześniej informowaliśmy, że podczas targów Spiel w Essen zadebiutuje Pirates of Maracaibo.

Port Royal: The Dice Game. Opis

Port Royal The Dice Game - tył pudełkaNa różnych wyspach Morza Karaibskiego będziemy zatrudniać członków załogi i zdobywać skarby. Im więcej zaryzykujemy, tylko więcej uda nam się skreślić na mapie. Jednak przy rzucaniu kostkami chcemy unikać drugiego statku w tym samym kolorze. Osoba, która jako pierwsza zdobędzie 20 punktów, wygra.

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ: Gra Yokohama. Ogłoszono niespodziewanie drugą edycję

W pudełku znajdą się cztery mapy, które stopniowo wprowadzą nowe elementy, zwiększając trudność rozgrywki.

Na temat polskiej edycji na razie nic nie wiadomo.

Port Royal

Pierwowzór wersji kościanej ukazał się niemal 10 lat temu, bo w roku 2014. i jest grą karcianą opartą na mechanice push your luck.

Życie kwitnie w porcie miasta Port Royal, a każdy ma nadzieje na zrobienie interesu życia. Jednak zaryzykuj zbyt wiele, a twoje ładownie pozostaną puste. Pamiętaj, aby reinwestować zyski, tylko tak zdobędziesz przychylność Gubernatorów i Admirałów. Wynajmuj ludzi, którzy pomogą ci w realizacji upatrzonego celu. Zwiększaj swoje wpływy, a może pewnego dnia będziesz nawet w stanie wziąć udział w jednej z prestiżowych ekspedycji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *