Cascadero i Cascadito. Reiner Knizia dla gamerów? Niedługo start kampanii na Kickstarterze

cascadero, cascadito - 2 nowe gry reinera knizii
Ponoć będą to jedne z trudniejszych, bardziej wymagających gier Reinera Knizii od lat. Do tego oprawą graficzną zajął się Ian O’Toole. Dwa gorące nazwiska, dwie gry i jeden wydawca – Bitewing Games. W październiku na Kickstartera trafią Cascadero i Cascadito.

Nie sposób nie zauważyć, że Reiner Knizia w ostatnich latach jest znów na fali, po sukcesie takich gier jak Wyprawa do El Dorado, Wiedźmia Skała czy Mille Fiori. Tym razem powrócił do tego, w czym wcześniej czuł się bardzo dobrze – gier logicznych z układaniem płytek.

Cascadero. Opis

Królestwo jest zniszczone, a jego mieszkańcy nieufni. Nowo koronowany władca, El Cascadero, pragnie zjednoczyć krainę, lecz potrzebuje do tego pomocy. W związku z tym powołuje czterech ministrów, którzy próbują przywrócić harmonię społeczną.

Cascadero to gra strategiczna polegająca na układaniu płytek. Sam wydawca określił, że czuć w niej inspirację innymi znanymi grami Reinera: Przez pustynię, Mille Fiori i Babilonią. Jest to jednak zupełnie nowy projekt, który w ciekawy sposób ma łączyć eksplorację planszy z postępem na kilku torach.

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ: Takenokolor. Wykreślane Takenoko od Matagot ukaże się jeszcze w tym roku!

Gracze muszą wybrać pomiędzy dwiema strategiami: budowaniem długich łańcuchów swoich wysłanników lub tworzeniem mniejszych grup, aby w odpowiednim czasie aktywować punktację miasta. Uruchamiając ją awansujemy na torze sukcesu konkretnej metropolii, zdobywając premie, które mogą przerodzić się kaskadę bonusów.

Cascadito. Opis

 

Podczas tej samej kampanii na Kickstarterze, oferowany będzie mniejszy tytuł, który można określić duchowym bratem Cascadero. Zachowane zostało w nim oddziaływanie na siebie mapy i torów, lecz pod względem mechanicznym jest to gra roll&write. 

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ: Candy Hunters – kampania nowej gry od Smart Flamingo już wkrótce

Każdy gracz otrzymuje własną kartkę i ołówek. Rzucamy kości, które reprezentują 5 typów miast na mapie. Z ich pomocą będziemy wypełniać pola, planując trasę naszych grup wysłanników. Jeśli gracze zrobią to mądrze  uruchomią prywatne bonusy i zdobędą osiągnięcia publiczne. Cascadito będzie zawierać 4 unikalne arkusze z różnymi mapami, torami, osiągnięciami, punktami orientacyjnymi i bonusami. Dodatkowo

 Kampania na Kickstarterze ma zostać uruchomiona 10 października 2023 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *