Takenokolor. Wykreślanie Takenoko od Matagot ukaże się jeszcze w tym roku!

Takenokolor okładka gry

Wydanictwo Matagot pokazało pudełko Takenokolor – wykreślanej wersji Takenoko. Premiera gry zaplanowana została jeszcze na ten rok.

Nowy tytuł autorstwa Antoine Bauzy i Corentina Lebrat ukaże się na początku w angielskiej i francuskiej wersji językowej. Czy będzie polska? Tutaj mocno liczymy na wydawnictwo Rebel, choć sama gra jest niezależna językowo.

Takenokolor. Opis gry

Takenokolor komponenty gryW Takenokolor – grze wykreślanej – jako ogrodnik musisz rozwinąć swój bambusowy gaj. W każdej turze jeden z graczy rzuca czterema mazakami – zielonym, żółtym, różowym i niebieskim – a następnie wybiera jeden. Pozostali gracze po kolei wybierają jeden z pozostałych, a następnie wszyscy na raz kolorują na swojej planszy jedną część bambusa odpowiadającą kolorowi wybranego mazaka i symboli, który na nim wypadł.

Takenoko. Jak wygląda rodzinny pierwowzór?

W tej rodzinnej grze wcielamy się w przedstawicieli cesarskiego dworu, którym została powierzona opieka nad cennym podopiecznym. Z pomocą ogrodnika będziemy pielęgnować pola bambusa, nawadniać je i uprawiać, by zaspokoić niemal nieskończony apetyt pandy. Zwycięży ten, kto okaże się najskuteczniejszy w realizowaniu rozmaitych celów wskazanych na specjalnych kartach.

Takenoko komponenty gry podstawowejCele występują w trzech wariantach:
  • Pola – przedstawiają konkretny układ kolorów pól, który musi się pojawić na stole
  • Cele Ogrodnika wskazują bambusy określonego koloru i wysokości, które musimy wyhodować na płytkach
  • Cele Pandy wskazują zestawy pędów bambusa, które musimy zebrać z płytek

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Wysyp zapowiedzi Rebela! 13 nowych gier. Pełna lista, opisy.

W swoich turach możemy dobierać kolejne płytki pól i umieszczać je w wybranych miejscach, nawadniać je, uprawiać z pomocą cesarskiego ogrodnika, by wyhodować odpowiednie rodzaje bambusa, a także kierować ruchami pandy, która będzie obgryzała wyrośnięte pędy.
Gra podstawowa i dodatek dostępna jest między innymi w sklepie Rebela.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *