Sojusz na już. Premiera piątej części serii gier z antropomorficznymi zwierzętami od Muduko

Sojusz na już - okładka, muduko

Dzisiaj premierę ma piąta już części serii szybkich karcianek z z antropomorficznymi zwierzętami od Muduko, czyli Sojusz na już (oryg. Spy) od Reinera Knizii z ilustracjami Piotra Sokołowskiego.

Sojusz na już, to piąta karcianka z serii małych gier, w której to ukazały się: Spór o Bór, Spór o Bór 2: Na tamę marsz, Ryki Afryki oraz W pył zwrot. Gra pierwotnie miała szpiegowski temat, jednak dla ujednolicenia serii zmieniono tematykę na świat zwierząt.

Sojusz na już. Opis

Żubr – władca Wielkiej Prapuszczy, pragnie umocnić swoją pozycję na świecie. Postanawia, w tym celu, zawrzeć sojusze z monarchami panującymi na innych kontynentach i wysyła do nich lisy – swoich najbieglejszych posłańców. W tę rolę wcielają się właśnie gracze.

ZOBACZ TAKŻE: Azul oraz Azul: Ogród Królowej dodrukowane. Na pudełkach pojawiło się nowe logo

W tej przebiegłej grze karcianej należy uważnie obserwować poczynania innych graczy i starać się jak najszybciej rozmieścić wszystkie swoje podarki na kartach misji. Tych ostatnich jest aż 12 – połowę stanowią władcy, a połowę podarki. Każda karta misji opatrzona jest indywidualnym symbolem.
Na początku rozgrywki na każdej z 12 kart misji umieszczony jest jeden żeton skrzyni. By móc przekazać podarek na daną kartę misji, należy posiadać w ręce i/lub przed sobą sumę symboli większą niż liczba żetonów skrzyń leżącą na karcie.

  • Liczba graczy: 2-4
  • Czas rozgrywki: 30 minut
  • Wiek: 8+
  • Sklep wydawcy z ofertą gry

Celem zapoznania się z zasadami gry, możecie oglądnąć krótki filmik wydawcy.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *