Azul oraz Azul: Ogród Królowej dodrukowane. Na pudełkach pojawiło się nowe logo

Azul oraz Azul: Ogród Królowej - pudełka

Z nowym logo, jednak same gry już bardzo dobrze znane. Azul: Ogród Królowej oraz klasyczny Azul powróciły właśnie na sklepowe półki dzięki wydawnictwu Rebel. To spodziewany i bardzo oczekiwany dodruk. Za tytuły te odpowiedzialne wcześniej było wydawnictwo Lacerta.

Azul. Opis, zasady, cena

Azul - elementy gryW grze Azul wcielacie się w artystów, którzy na zlecenie króla układają przepiękne, misterne mozaiki na ścianach pałacu w Évorze. Każde z Was będzie tworzyło swój własny fragment układanki przy użyciu elementów dostępnych u wspólnych dostawców. Zwycięży osoba, której uda się jak najefektywniej zapełnić dostępną przestrzeń. W tym celu musicie nie tylko strategicznie dobierać kafelki, ale też trafnie planować kolejne ruchy.

W każdej rundzie uczestnicy wybierają płytki z tych dostępnych w warsztatach dostawców, a następnie układają je w swoich magazynach. Układ płytek jest całkowicie losowy, dzięki czemu każda partia przebiega zupełnie inaczej.

Gdy wszyscy wybiorą swoje kafelki, gracze jednocześnie – w ściśle określony sposób – przenoszą je na ścianę pałacu. Po ułożeniu płytek na ścianie podliczane są punkty, a następnie rozpoczyna się kolejna runda. W ten sposób mamy stałą kontrolę nad tym, w którym miejscu wyścigu o zwycięstwo jesteśmy i jaką strategię przyjmują przeciwnicy.

Gra kończy się po zakończeniu fazy układania mozaik, w której któryś z uczestników ukończył poziomy rząd 5 płytek na swojej ścianie. Sugerowana cena detaliczna gry to 229,95 zł. Na sklepowych półkach cena oscyluje w graniach 175-190 złotych.

Informacje pudełkowe:

Azul: Ogród Królowej. Opis, zasady, cena

Azul: Ogród Królowej - elementyW grze Azul: Ogród Królowej Waszym zadaniem będzie zaaranżowanie przestrzeni poprzez sadzenie pięknych roślin i dodawanie dekoracji. Korzystając z innowacyjnego mechanizmu dobierania zasobów charakterystycznego dla serii Azul, musisz starannie wybierać kolorowe płytki, aby udekorować ogród. Tylko najbardziej niesamowici projektanci ogrodów rozwiną się i zdobędą uznanie królowej.

Każdy z graczy rozpoczyna zabawę z własną planszą ogrodu, na której będzie umieszczał kafle ogrodu oraz kolorowe płytki. Ich dobieranie nawiązuje do klasycznych gier z serii Azul: uczestnicy pobierają je ze wspólnej puli według określonych zasad.

Celem gry jest jak najefektywniejsze umieszczanie płytek tak, by zbierać wysoko punktowane zestawy kolorów lub wzorów. Zanim jednak zaczniemy umieszczać w ogrodzie płytki reprezentujące rośliny i dekoracje, musimy przygotować dla nich grunt w postaci odpowiednich kafli. W ten sposób gra zmusza nas do długofalowego planowania.

Rozgrywka toczy się przez 4 rundy, a zwycięży osoba, która będzie miała najwięcej punktów po ostatnim ich podliczeniu. Sugerowana cena detaliczna gry to 229,95 zł. Na sklepowych półkach cena wynosi 175-190 złotych. 

Informacje pudełkowe:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *