Mazapán Cósmico zapowiedziało nową grę Riviera. Tytuł ukazać ma się w 2024 roku

Riviera Okłądka gry
Mazapán Cósmico zapowiedziało nową grę Riviera. Tytuł ukazać ma się w 2024 roku. W grze wcielicie się w Szefów kuchni na statku dyplomatycznym, których zadaniem jest przygotowanie wykwintnego bankietu.

Riviera – opis

Zbliża się światowy szczyt, a Ty zostałeś wybrany na jednego z głównych szefów kuchni odpowiedzialnych za organizację bankietu. Wraz z innymi szefami kuchni udasz się na niego na pokładzie statku dyplomatycznego. W drodze na miejsce przepłyniecie przez Riwierę słynącą z egzotycznej flory i fauny, które będziesz zbierał celem realizacji swego wyjątkowego menu.
Riviera to gra rodzinna oparta na rzutach kośćmi, w której wykorzystywane są one pod względem koloru, jak i wartości oczek. Kolor -ustawia możliwości punktowania na koniec gry w postaci przepisów do zrealizowania. Wartości natomiast wskazują składniki z Riviery, które możesz pobrać i wykorzystać do ich realizacji.
Strona na BGG

Riviera. Krótko o zasadach

Na początku każdej rundy należy rzucić kośćmi, które to następnie są dobierane – po jednej- przez każdego z graczy.
Kości można użyć do wykonania jednej z trzech akcji:
▪ do poruszania się w celu zebrania składników. Ruch rozpocznie się od bieżącej lokalizacji statku. Podczas tej akcji gracz może skorzystać ze specjalnych mocy załogi statku;
▪ do użycia koloru, aby dodać danie do menu bankietowego. Zdobędziesz punkty na koniec gry, jeśli masz składniki potrzebne do przygotowania zaplanowanego dania;
▪ do użycia wartości celem łowienia składników owoców morza. Odbywa się to poprzez losowanie płytek z woreczka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *