Leonardo da Vinci’s Codex Leicester. Koreańczycy odświeżyli zapomnianą włoską grę euro znanych autorów

Leonardo da Vinci's Codex Leicester. Okładka gry

Kolejne euro sprzed niemal dwóch dekad powróci w nowej formie. DiceTree Games przyjedzie na Essen z Leonardo da Vinci’s Codex Leicester – angielsko-koreańską wersją Leonardo da Vinci.

Za tym tytułem stoi czwórka włoskich projektantów skupiona w grupie Acchittocca – Flaminia Brasini, Virginio Gigli, Stefano Luperto i Antonio Tinto. Wcześniej stworzyli wspólnie kilka cenionych gier euro: Egizię, Alma Mater i Terramarę.

Leonardo da Vinci’s Codex Leicester. Opis

Na BGG tytuł ten oznaczony jest jako reimplementacja wydanego w 2006 roku Leonardo da Vinci. Gry od lat już niedostępnej. Z opisu wynika, że Leonardo da Vinci’s Codex Leicester to nowy twór, który wykorzystuje pewne mechanizmy oryginału.

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ: Kings of Chicago. Ruszyła przedsprzedaż gry od Bored Games

W oczy rzuca się także zmiana szaty graficznej. Począwszy od okładki, na której widnieje bodaj najbardziej znany rysunek Leonardo da Vinci, czyli Człowiek witruwiański. Komponenty również przeszły generalną metamorfozę – mamy dwuwarstwowe planszetki i przeorganizowany wygląd planszy głównej.

W grze wcielamy się w wynalazców, który tworzą swoje projekty w oparciu o notatki Leonardo da Vinci. Musimy zbierać materiały, rozbudowywać swój warsztat, zatrudniać uczniów i uzyskać wsparcie od Rady i sponsorów. Główną mechaniką jest worker placement ze sporą interakcją między graczami.

Leonardo da Vinci’s Codex Leicester jest już dostępny na rynku koreańskim. W październiku wydawca przyjedzie z egzemplarzami gry na targi Spiel w Essen, a także ma rozpocząć się dystrybucja na rynku europejskim i amerykańskim (prawdopodobnie tylko przez Amazon).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *