Orleans: The Plague. Niespodziewanie ukaże się trzeci dodatek do Orleanu

Orleans: The Plague - okładka dodatku do gry Orlean

Od wydania ostatniego dodatku do gry Orlean minęło 7 lat. Okazuje się, że nie było to ostatnie rozszerzenie i w tym roku Reiner Stockhausen przygotował Orleans: The Plague.

Wprawdzie od 2014 roku, gdy na rynku zadebiutował Orleans, dość regularnie ukazywały się do niego różne karty i kafelki promocyjne. Jednak ostatni pełnoprawny duży dodatek, Handel i Intryga, ukazał się w 2016 roku (po polsku w 2017 r.). Mogłoby się zatem wydawać, że nie doczekamy się już niczego większego, a jednak.

Orleans: The Plague. Zasady

Orleans: The Plague - komponenty gryW trzecim dodatku do gry Orlean na mieszkańców miasta spada zaraza, przynosząc cierpienie i niedostatek. Każdy jest zdany na siebie i musi chronić swoich najbliższych. Duchowieństwo nie jest w stanie nic zaradzić na śmierć wiernych. W ograniczonym stopniu ulgę i nadzieję cierpiącym może przynieść pojawienie się lekarza…

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ: Die Kathedralenbauer von Orléans. Rodzinna wersja gry Orlean zapowiedziana

Już na samym początku gry utrudnieniem są pojawiające się szczury. Dodatkowo dochodzą nowe wydarzenia związane z żetonami zwłok, które trafiają na koniec każdej rundy do worków graczy. Po wylosowaniu nie można ich użyć do aktywowania akcji. Aby ich się pozbyć należy spełnić warunek karty odpustów, udając się na pielgrzymkę, uiszczając darowiznę lub spełniając inny warunek. Każdy gracz dysponuje także uniwersalną figurką lekarza.

Na stronie wydawcy można zapoznać się już z angielską oraz niemiecką wersją instrukcji. Polską edycję gry Orlean wydawał niegdyś Baldar, który obecnie już nie funkcjonuje. Na ten moment nie wiadomo, czy Orleans: The Plague wyjdzie po polsku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *