Die Kathedralenbauer von Orléans. Rodzinna wersja gry Orlean zapowiedziana

Die Kathedralenbauer von Orléans - okładka gry

Wydawnictwo DLP Games ponownie zaprasza graczy do średniowiecznej Francji i miasteczka nad Loarą. W Die Kathedralenbauer von Orléans przyjdzie nam zbudować trójwymiarową katedrę.

Po niemal 10 latach od premiery gry Orleans Reiner Stockhausen wraz z dwójką innych autorów, Wolfgangiem Dirscherlem i Markusem Müllerem, podjęli ciekawą próbę. Postanowili przenieść dużą grę na grunt rozgrywki rodzinnej.

Die Kathedralenbauer von Orléans. Opis

Die Kathedralenbauer von Orléans - zawartość, komponentyJest rok 1598. Osiedliliście się w sercu Francji, w mieście Orlean nad Loarą. Wasz cel jest jasny: musicie wspólnie wznieść Katedrę Orleańską.

W odróżnieniu od pierwowzoru, Die Kathedralenbauer von Orléans stawia na rozgrywkę kooperacyjną na około 30 minut. Będziemy wykonywać akcje za pomocą znanych postaci z gry Orlean. Znajdują się one w dwóch różnych, wspólnych workach.

W trakcie rozgrywki pojawia się zatem pytanie, z którego worka dobrać, aby trafić na potrzebny żeton. Gracze muszą pamiętać, które płytki trafiają do jakiego worka na koniec rundy. Porozumiewanie się jest tutaj wręcz konieczne, aby skoordynować wszystkie działania.

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ: Brzdęk! Katakumby – znamy datę premiery sklepowej

W momencie, gdy żaden żeton nie może zostać umieszczony na akcji, należy go położyć w dzwonnicy, co kończy rundę. W budowie ważny jest czas. Katedra musi zostać ukończona najpóźniej w trzeciej rundzie. Wizualną atrakcją jest tutaj wznoszenie trójwymiarowej konstrukcji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *