Neotopia. Jeszcze w tym roku, wydawnictwo MEBO Games wypuści na rynek rodzinną grę kafelkową

Okładka gry Neotopia

Neotopia to nowa, rodzinna gra kafelkowa wydawnictwa MEBO Games, która pojawi się najprawdopodobniej jeszcze w tym roku.

Neotopia to nowa , kafelkowa gra rodzinna, z prostymi zasadami i silną interakcją między graczami. Gra ma ukazać jeszcze w tym roku.

Neotopia. Opis gry

W Neotopii,  grze polegającej na układaniu kafelków, staniecie się częścią zespołu wizjonerów, którzy budują futurystyczne miasto skoncentrowane na obszarach energii, technologii, społeczności i żywności.

Neotopia komponenty gryWaszym zadaniem będzie budowanie elementów – kafelków w trzech regionach miasta w taki sposób. Waszym Zadaniem jest ukończenie kart celów znajdujących się w Waszych rękach. Dobre rozmieszczania płytek i strategiczne zarządzanie kartami, może skutkować bardzo efektownymi turami, w których kilka kart zostanie ukończonych. Interakcja między graczami jest duża, ponieważ wszyscy budujecie na tej samej planszy i możecie korzystać z tego, co inni gracze zbudowali w swoich poprzednich turach.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Mamy dla Was polską instrukcję i zdjęcie komponentów do gry El Grande

Będziecie starali się zbudować jak najbardziej harmonijne miasto. Będzie to miało kluczowe znaczenie dla końcowego wyniku. Na koniec gry zdobędziecie punkty w regionach, w których posiadacie dwa najwyższe wyniki, ale równocześnie potroicie wynik swojego najniżej punktowanego regionu. Równowaga w budowaniu jest kluczową kwestią w Neotopii, podobnie jak rodzaj przyszłości, którą gracze próbują zbudować.

  • Liczba graczy: 2 – 4
  • Czas gry: 30 – 60 minut
  • Wiek od: 8 lat
  • Strona na BGG

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *