Księga Zaklęć. Wydawnictwo Rebel ruszyło z przedsprzedażą

Księga Zaklęć - pudełko

Wydawnictwo Rebel nie próżnuje i odpala kolejną przedsprzedaż. Dziś na tapet wzięta została gra Księga Zaklęć, którą możecie już zamawiać w sklepie wydawcy. Premiera tego tytułu została zaplanowana na wrzesień tego roku.

Księga Zaklęć. Opis gry i zasady

Księga Zaklęć - elementy gryZostań najznamienitszym magiem Wielkiego Rytuału! Zbieraj żetony materii i używaj ich do karmienia chowańca oraz nauki zaklęć. Działaj szybko, gdy chcesz jak najwcześniej aktywować czary,
albo okaż cierpliwość i uwolnij ich prawdziwą potęgę.

Gracze wcielają się w magów, którzy przygotowują się do corocznego Wielkiego Rytuału. To zawody, w ramach których uzupełniają swoje księgi czarów o nowe czary. Magowie siadają wokół wiru (przedstawionego za pomocą sakiewki), który emituje rozmaite magiczne elementy zwane materią. Niektóre z nich trafiają na ołtarz. Magowie używają tej materii, aby uczyć się nowych zaklęć, albo magazynują ją u swoich chowańców. Obie te czynności zapewniają im punkty. Zawody kończą się, gdy księga albo planszetka chowańca któregoś z graczy zostanie zapełniona. Wygrywa mag, który zdobył najwięcej punktów.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Turing Machine – gra nie tylko dla wielbicieli dedukcji | WIDEO

Autorem gry jest Phil Walker-Harding, który w notce zawartej w instrukcji do Księgi Zaklęć mówi tak: Zawsze uwielbiałem gry planszowe i ogromnie się cieszę, że mogę je projektować od 15 lat. Celuję w gry, których łatwo się nauczyć i które łączą przy stole osoby z różnych pokoleń i grup społecznych. Mieszkam w Sydney w Australii z moją żoną Meredith i kotem o imieniu Remy. Pomysł na Księgę zaklęć wziął się z mojej fascynacji grami, w których zbiera się zestawy elementów, takimi jak remik. Chciałem stworzyć grę, w której każdy zestaw zapewnia graczowi unikalne zdolności do końca rozgrywki. Im większy zestaw, tym silniejszy. Uznałem, że motyw nauki zaklęć będzie pasował do tej mechaniki. Dzięki fantastycznej robocie projektowej zespołu Space Cowboys gra ujrzała światło dzienne. Mam nadzieję, że edukacja magiczna sprawi Wam wiele radości!

Podstawowe informacje:

Przedsprzedaż, premiera, cena

Przedsprzedaż najnowszego tytułu wydawnictwa Rebel rozpoczęła się dziś i potrwa do premiery, którą wyznaczono na 29 września. Księgę Zaklęć można zamówić zarówno w sklepie wydawcy, jak i sklepach z grami planszowymi. Sugerowana cena detaliczna tej gry wynosi 169,95 zł.