Druga odsłona wydarzenia Planszówki w Opactwie jeszcze w tym roku!

planszówki w opactwie

Organizatorzy postanowili umilić nam oczekiwanie na II Edycję Wakacyjną wydarzenia Planszówki w Opactwie i w tak zwanym między czasie odbędą się dwa inne weekendowe spotkania, jedno w grudniu, a drugie w marcu.

Planszówki w Opactwie. Kiedy i gdzie?

planszówki w opactwieJeżeli chcielibyście spędzić kilka dni na graniu w bardzo ładnych okolicznościach przyrody, to już w pierwszy weekend grudnia, czyli 01-03.12.2023 roku. Zapytacie pewnie, gdzie jest to ładne miejsce. Już śpieszymy z odpowiedzią.

Nocleg i całe wydarzenie odbędzie się w Jarosławiu na Podkarpaciu, a dokładnie w Starym Opactwie Pobenedyktyńskim, które nazywane jest polskim Carcassonne.

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ: Planszówki w Spodku 2023. Ruszyła sprzedaż biletów

Co będzie na nas czekać?

Na miejscu będzie czekać na nas jedna duża sala i dwie mniejsze, więc miejsc do grania nie powinno zabraknąć. A będzie z czego wybierać, bo w trakcie trwania wydarzenia udostępniona będzie wypożyczalnia z prawie 400 tytułami, wśród których znajdziecie gry:

 • dla całej rodziny: Splendor, Avel, Architekci, Dixit
 • dla graczy początkujących: 7 cudów świata, Wsiąść do Pociągu, Catan
 • dla graczy średniozaawansowanych: Zaginiona wyspa Arnak, Everdell, Terraformacja Marsa, Łąka, Agricola, Pięć Klanów, Pory Roku, Turbo
 • dla graczy zaawansowanych: Nemesis, Nemesis Lockdown, Star Wars: Rebelia, Zewnętrze Rubieże, Clash of Cultures, Black Rose Wars, Successors.

Zagracie również w nowości od różnych wydawnictw. Dostępne będą między innymi takie pozycje jak Wiedźmin Stary Świat z dodatkami, Władcy Ziemi, Władcy Oceanu, Encyklopedia, Ziemia, Tiletum, Katedra Koszmarów, Freedom, Wielki Mur 2.0 z dodatkami, John Company.

Szogun z dodatkiem i Chaos w Starym Świecie to Białe Kruki w planszówkowym portfolio, które będzie można ograć na Planszówkach w Opactwie.

Turnieje i inne atrakcje

planszówki w opactwieTak jak na wakacyjnej edycji, w grudniu również odbędą się turnieje z nagrodami. Na pewno będą trzy, w tym jeden dla dzieci/młodzieży.

 • 02.12 godz. 11.00 turniej w Splendor
 • 02.12 godz. 16.00 turniej w Sen
 • 02.12 godz. 11.00 turniej dla dzieci/młodzieży w Karak

Jeżeli będziecie mieli ochotę oderwać się od grania, wówczas czekać na Was będzie znajdująca się na miejscu kawiarenka z domowymi wypiekami, ale również wiele atrakcji w samym mieście.

SPRAWDŹ TEŻ: Brzdęk! Katakumby. Premiera nowego tytułu z serii Brzdęk! od Lucrum Games

Planszówki w Opactwie. Cena

Nocleg możliwy jest w pokojach 2, 3, 4 i 5 osobowych z łazienkami o dwóch standardach. Koszt, który poniesiemy, by wziąć udział w wydarzeniu to:

 • Standard I: 320 zł od osoby (dopłata do pokoju 1-osobowego 90 zł)
 • Standard II: 280 zł od osoby (dopłata do pokoju 1-osobowego 60 zł)

Dla dzieci (3–10) i młodzieży (11–17) przewidziane zostały zniżki:

 • Standard I: młodzież 280 zł, dzieci 250
 • Standard II: młodzież 250 zł, dzieci 220 zł. Przyjazd młodzieży i dzieci możliwy tylko z opiekunem

Pamiętajcie, że w cenie noclegu znajduje się pełne wyżywienie – 2 śniadania, 2 obiady i 2 kolacje, a wszystko w formie domowych posiłków.

Zapisy i zgłoszenia

Zapisy otwierają się 1.09.2023 i potrwają do 28.11.2023, a dokonać ich możecie poprzez kontakt pod numer telefonu 604-958-424 (Adrian). W wydarzeniu może wziąć udział do 100 osób, więc liczy się kolejność zgłoszeń.

Zgłoszenie zostanie potwierdzone po wpłacie zaliczki* w wysokości 100 zł od osoby.

Wpłaty możecie dokonać na konto:

Przystań św. Benedykta
ul. Benedyktyńska 5
37-500 Jarosław
NIP: 792-221-77-63
Nr konta: 09 1240 2571 1111 0010 1935 1260
Tytułem: Planszówki w Opactwie: Weekend dla graczy
* Jeśli z winy organizatora nie dojdzie do planowanego wydarzenia, zaliczka zostanie zwrócona w całości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *