Zoo Vadis, czyli odnowiona wersja gry Quo Vadis? Reinera Knizii

okładka gry Zoo Vadis

Reiner Knizia odświeżył swój niemal trzydziestoletni projekt (Quo Vadis?) i wydał go w nowej wersji pod nazwą Zoo Vadis.

Zoo Vadis. Opis gry

Przypuszczalnie ten dziki porządek opierałby się na wsparciu innych stworzeń i napędzany byłby sławą, uwagą oraz prestiżem szeroko otwartych oczu odwiedzających. Naturalnie, najbardziej ambitne bestie starałyby się o miejsce w gwiezdnej ekspozycji, a główna gwiazda zostałaby wybrana na maskotkę zoo.

elementy gry Zoo VadisAby dołączyć do gwiezdnej ekspozycji, każdy gatunek musi walczyć o awans w hierarchii wybiegów przy większościowym wsparciu głosujących zwierząt. Główną gwiazdą zostanie ten gatunek, który zdobędzie najwięcej uznania zarówno od zachwyconych fanów, jak i zazdrosnych rywali.

Jak zdobyć wsparcie i uznanie? Dzięki sprytnej polityce, umiejętnym negocjacjom i bezwzględnym planom. W końcu maskotka zoo może być tylko jedna.

Dokąd zmierzasz? To jest ostateczne pytanie Zoo Vadis.

Zoo Vadis to ewolucja klasycznej gry negocjacyjnej Reinera Knizii, Quo Vadis? Zachowuje elegancką, polityczną rozgrywkę, którą fani pokochali, wprowadzając jednocześnie wiele innowacji i ulepszeń:

  • Ulepszenie gry dla 3 graczy i dostosowanie planszy do wszystkich graczy dzięki neutralnym, przekupnym postaciom – wędrującym pawiom.
  • Zwiększenie liczby graczy dzięki drugiej planszy dla 6-7 graczy.
  • Rozszerzenie możliwości negocjacji strategicznych dzięki asymetrycznym zdolnościom zwierząt.
  • Zwiększenie możliwości taktycznych dzięki nowym specjalnym żetonom laurowym.
  • Poszerzenie atrakcyjności tematu i prezentacji dzięki żywym grafikom z zoo autorstwa Kwanchai Moriya i Brigette Indelicato.
  • Ożywienie produkcji za pomocą dużych figurek zwierząt i funkcjonalnych ekranów dla graczy.

Podobnie jak w oryginalnym projekcie, gra kończy się natychmiast po zapełnieniu Gwiezdnej Wystawy. Tylko zwierzęta, które do niej dotarły kwalifikują się do zwycięstwa. Zwycięzcą zostanie gracz z największą liczbą laurów.

Gra jest dostępna w angielskiej wersji językowej za 209,90 PLN w jednym ze sklepów.

INFORMACJE PODSTAWOWE O GRZE:

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ: Upiorne Wczasy. Jakub Wędrowycz powraca w nowej grze od Portal Games. Premiera

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *