Defenders of the Wild, czyli kooperacyjna gra od Outlandish Games

okładka gry Defenders of the Wild

W top 10 portalu BoardGameGeek pojawiła się gra Defenders of the Wild od wydawnictwa Outlandish Games.

Obecnie kończy się jej Late Pledge (12 lipca), a dostawa gry podstawowej do wpierających planowana jest już w sierpniu tego roku! Szersza premiera odbędzie się we wrześniu. Wydawca nadal pracuje nad The Defenders Almanac, którego wydanie opóźni się do stycznia 2025 roku.

Defenders of the Wild. Opis gry

elementy gry Defenders of the WildTaktyczne area control spotyka się z przygodą fantasy w tej kooperacyjnej grze karcianej stworzonej przez projektanta PARKS i twórcę Bloc by Bloc, gdzie zwierzęta walczą przeciwko maszynom, . Gracze wcielają się w jedną z czterech unikalnych frakcji, formując załogę obrońców z różnorodnych zwierzęcych postaci, aby stawić czoła maszynom na modułowej mapie, która zmienia się z każdą rozgrywką.

Wojna dotarła do dziczy. Przez tysiąclecia zwierzęta przetrwały zmieniające się sojusze i cykl stuletnich pór roku, lecz nigdy nie musiały mierzyć się z takim zagrożeniem. Armia maszyn, zasilana zepsutą magią, przemierza lasy, niszcząc wszystko na swojej drodze i czerpiąc energię z ciepła ziemi. Na bagnach, równinach, w górach i lasach powstają grupy obrońców, by sprzeciwić się maszynowej okupacji. Partyzanci należą do czterech frakcji. Każda ma unikalny sposób walki:

  • Rada ze swoim hartem ducha i chlebem,
  • Zakon z mądrością płomienia,
  • Sekta z genialnymi wynalazkami,
  • Przymierze z zaklęciami i podstępem.

przykładowe karty i pionki z gry Defenders of the WildGracze stają się organizatorami zwierzęcego ruchu oporu, który zbiera się w kluczowym punkcie wojny przeciwko maszynom. Maszyny rozpoczęły budowę nowego rdzenia i ogromnego kompleksu fabrycznego w miejscu, gdzie niegdyś znajdowała się wioska zwierząt. Silniki wznoszą mury, otaczając siedlisko po siedlisku, podczas gdy mechy strzegą rozwijających się fabryk i rozprzestrzeniają toksyczne zanieczyszczenia. Organizatorzy muszą współpracować. Mimo długotrwałych sporów frakcyjnych, i wspierać sieć obrońców w podejmowaniu działań we właściwych miejscach i czasie, aby wygrać tę bitwę.

Gracze muszą usuwać zanieczyszczenia, walczyć z mechami, przełamywać mury, budować obozy i przekształcać fabryki, zanim maszyny ukończą budowę rdzenia.

INFORMACJE PODSTAWOWE O GRZE:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *