Upiorne Wczasy. Jakub Wędrowycz powraca w nowej grze od Portal Games. Premiera

Jakub Wędrowycz: Upiorne wczasy - pudełko i karty

Z lekką karcianką w wakacyjnym klimacie Portal Games idealnie wstrzelił się w początek lipca. Dziś premierę ma Jakub Wędrowycz: Upiorne wczasy.

Jest to druga część przygód słynnego awanturnika z książek Andrzeja Pilipiuka. Gra jest samodzielną, niezależną kontynuacją, jednak można ją łączyć dowolnie z Dzikim Samogonem.

Jakub Wędrowycz: Upiorne Wczasy. Opis

W grze wcielimy się Jakuba, Semena, Piotrusia albo Urszulkę i razem będziemy tłuc trzy nowe potwory: Północnicę, Krwawą Syrenę i Króla Szczurów. W każdej turze zagrywamy kartę z 2 akcjami: od ataków po egzorcyzmy i pędzenie bimbru. Z racji tego, że jest to gra kooperacyjna nasi współgracze mogą wzmocnić jej działanie swoimi kartami.

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ: The Mandalorian: Przygody. Ruszyła przedsprzedaż polskiej edycji

Upiorne Wczasy są autorską grą Portalu, za którą odpowiadają Joanna Kijanka i Jan Maurycy Święcicki. Niepowtarzalny humor i klimat książek Andrzeja Pilipiuka uchwycili na ilustracjach Andrzej Łaski, Hanna Kuik i Maciej Simiński.

Sugerowana cena detaliczna (SCD) wynosi 69,95 zł, zaś w sklepach można ją kupić już za niespełna 50 złotych.

  • Liczba graczy: 2-4
  • Długość rozgrywki: 45 min.
  • Wiek: 14+
  • Profil na BGG

Dziki Samogon

Do rozgrywki w Upiorne Wczasy nie ma wymogu posiadania lub znajomości pierwszej części, czyli Dzikiego Samogonu. Obie gry bazują na tej samej mechanice, choć wakacyjna wersja jest bardziej rozbudowana i trudniejsza. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby elementy z obu części ze sobą połączyć, aby mieć większy wybór wrogów i bohaterów. Poniżej znajdziecie materiał Sydonii o zasadach Dzikiego Samogonu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *