Premiera dodatku Mundo. Jeszcze więcej Wielce imponujących budowli

Pudełko dodatku Mundo ze sfinksem na okładce na tle starożytnego placu budowy

Jeśli graliście już w Wielce Imponujące Budowle od Lucky Duck Games i potrzebujecie większego urozmaicenia na pomoc przychodzi dodatek Mundo. Można już go kupić w sklepach z grami planszowymi.

Mundo. Co zawiera dodatek?

W pudełku znajduje się dziewięć nowych drewnianych monumentów ze starożytnego świata, między innymi: Stonehenge, Wielki Sfinks czy Kolos Rodyjski. Nowe budowle można dołożyć do podstawowej gry na normalnych zasadach lub wykorzystać je w nowym trybie. Zawartość dodatku zmieści się do pudełka z grą podstawową.

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ: Defenders of the Wild, czyli kooperacyjna gra od Outlandish Games

W trybie Mundo używa się specjalnych kart, które pozwalają na zdobycie dodatkowych punktów za spełnienie celów. W tym trybie talia monumentów składa się tylko z kart z gry podstawowej, a dodatkowo tworzona jest druga talia składająca się wyłącznie z 9 kart Mundo. Na początku gry odkryjcie po 2 górne karty z każdej talii i umieśćcie nad nimi odpowiednie monumenty. W ciągu rozgrywki będą zatem zawsze dostępne po 2 karty z każdej talii.

Jak grać w Wielce imponujące budowle? Zasady video

Jeśli ciekawi Cię o czym jest gra podstawowa i co wprowadza dodatek Mundo to zapraszamy na przygotowaną przez Sydonię instrukcję wideo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *