Akropolis Athena, czyli dodatek do Akropolis pojawi się na rynku światowym jeszcze w 2024 roku

pudełko dodatku akropolis athena na niebieskim tle

Wydawnictwo Gigamic na ten rok planuje wydanie dodatku do gry Akropolis, która u nas została wydana nakładem wydawnictwa Lucky Duck Games. Mowa o rozszerzeniu Akropolis Athena.

Akropolis Athena. Opis gry

Akropolis Athena to dodatek do gry Akropolis, osadzonej w starożytnym regionie Morza Śródziemnego. Architekci rywalizują w nim o budowę prestiżowych miast, starając się zdobyć przychylność Ateny, bogini mądrości, wojny i rzemiosła. Celem jest zdobycie bogactwa i honoru.

Gracze muszą wykorzystać swoje umiejętności, aby ukończyć określone karty budowy. Budują układy w swoich miastach, które pasują do kart. Gdy uda im się to osiągnąć, zdobywają części posągu Ateny oraz mini-kafelki, które ulepszają ich miasta. Strategicznym celem jest budowanie miasta i wypełnianie kart budowy, co przynosi dodatkowe punkty i korzyści.

Gra integruje podstawowe zasady Akropolis z dodatkowym wyzwaniem ukończenia kart Budowy. Każdy architekt może ukończyć daną kartę budowy tylko raz. Musi zarządzać zasobami i miejscami, aby zmaksymalizować swoje punkty. Gra kończy się, gdy gracze pozostawią na placu budowy tylko jedną płytkę i wykorzystają wszystkie stosy.

Punkty są liczone jak zwykle, ale gracze, którzy ukończyli Statuę Ateny, otrzymują dodatkowe punkty za swoje Kamienie. To dodaje strategicznej głębi do rozgrywki. Ostatecznym celem jest posiadanie najbardziej prestiżowego miasta na koniec gry, zgodnie ze zgromadzonymi punktami. Akropolis Athena wprowadza nowe wyzwania i jeszcze więcej zabawy dla fanów podstawowej gry.

INFORMACJE PODSTAWOWE O GRZE:

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ: Hutan. Nowa gra od autorów gry Turbo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *