Zapowiedź Alien Attack: USA. Reiner Knizia w nowej grze o inwazji kosmitów.

Okładka gry Alien Attack USA

Inwazja obcych w planszowej wersji według Reinera Knizii. Tak przedstawia się nowo ogłoszona gra Alien Attack: USA. Premiera zagraniczna odbędzie się jeszcze w tym roku.

Alien Attack USA. Opis

Alien Attack USA podczas rozgrywkiTen tytuł jest planszową wizją Reinera Knizii na temat ataku obcych na Ziemię. Oczywiście podaną w bardziej abstrakcyjny niż klimatyczny sposób, na co wskazuje wygląd komponentów (jest to prototyp pokazywany na lokalnym konwencie). 

Gracze wcielają się w siły zbrojne, które bronią różnych regionów Stanów Zjednoczonych przed wrogą i agresywną inwazją obcych. Ich ataki mają charakter falowy, więc trudno przewidzieć, w który obszar zaatakują następnym razem. Gracze muszą chronić miasta, parki narodowe, gospodarstwa, a także niszczyć bazy obcych. Przy okazji starają się spełnić cele publiczne i prywatne, które zostaną zdobyte na końcu gry. Wśród mechanik wymienione są m.in: area majority, network and Route Building.

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ: Anarchy at the Arena – nowa, samodzielna gra z linii Epic Spell Wars of the Battle Wizards

Gra ma mieć premierę jesienią na targach Spiel w Essen, a wydawcą jest MeepleBR (wydawca znany choćby z Wielce imponujących budowli). Na ten moment nie ma potwierdzenia czy gra ukaże się na polskim rynku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *