Nowa edycja gry Ghost Fightin’ Treasure Hunters

okładka poprzedniej edycji gry Ghost Fightin' Treasure Hunters

Zapowiedziano nową edycję fantastycznej gry dla całej rodziny – Ghost Fightin’ Treasure Hunters.

Ghost Fightin’ Treasure Hunters. Zapowiedź

elementy nowej edycji gry Ghost Fightin' Treasure Hunters
fot. Mattel

To już 10 lat, od kiedy firma Mattel wypuściła na rynek grę Ghost Fightin’ Treasure Hunters. Od tego czasu wiele rodzin pokochało ten tytuł. W Polsce jest on również dostępny. Pomimo tego, że tytuł pozostał bez zmian – w pudełku znajdziecie instrukcję napisaną po polsku, a sama gra jest niezależna językowo.

W tym roku z okazji jej dziesięciolecia, wydawnictwo postanowiło powrócić do tego tytułu i nieco go odświeżyć. Oprócz widocznych zmian w szacie graficznej mają zostać również wprowadzone zmiany w rozgrywce. Szczegółów na razie nie ujawniono.

POLECAMY RÓWNIEŻ: Bitwa na poduchy – czyli zasady w królestwie Milczącego Króla!

zdjęcie prezentujące planszę i komponenty nowej edycji gry Ghost Fightin' Treasure Hunters
fot. Mattel

Jako grupa łowców skarbów wybierzecie się do starego, pełnego duchów domu. W pokojach poukrywanych jest wiele klejnotów, ale aby je wydostać – będziecie musieli stoczyć walkę z duchami. Współpracujcie, aby udało się wynieść wszystkie skarby zanim duchy przejmą panowanie nad domostwem.

Każdy z graczy w swojej turze będzie wykonywał rzut kostką. Rzut determinuje o ile kroków figurka gracza wykona ruch oraz czy w domostwie pojawi się kolejny duch. Jeżeli ruch zakończy się w pomieszczeniu, w którym jest skarb – może go podnieść i włożyć do swojego plecaka. Jeżeli ruch zakończy się na polu z duchem – będą z nim walczyć. Walka odbywa się za pomocą rzutu dedykowaną kością. Pokonany duch jest zdejmowany z planszy.

Jeżeli gracze w trakcie rozgrywki musieliby dodać 3 duszka – zamiast duszków pojawia się nawiedzony duch. Jest on trudniejszy do pokonania i wymaga dwóch graczy w pomieszczeniu.

Gracze wygrywają gdy uda im się wynieść wszystkie skarby i przegrywają gdy na planszy pojawi się szósty nawiedzony duch.

Informacje pudełkowe:

  • Liczba graczy: 2-4
  • Czas rozgrywki: 30 min.
  • Wiek: 8+
  • Link do BGG

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *