Bitwa na poduchy – czyli zasady w królestwie Milczącego Króla!

pudełko gry "Bitwa na poduchy" zapowiedziana przez wydawnictwo Granna

Wydawnictwo Granna zapowiedziało grę dla całej rodziny. Szykujcie się na grę „Bitwa na poduchy”, w której jako rycerze staniecie do walki… na poduchy!

Bitwa na poduchy. Zapowiedź

Wydawnictwo Granna swoje zapowiedzi ujawnia systematycznie. Po grze „Pokaż język”, o której m.in. opowiedzieliśmy w naszym materiale o premierach, przyszedł czas na kolejny tytuł – „Bitwa na poduchy”. Gra ukaże się jeszcze w tym roku i już skradła serca pracowników wydawnictwa.

POLECAMY RÓWNIEŻ: Boop. Kocie przepychanki. Premiera gry wydawnictwa Dice&Bones

W grze staniecie do walki jako rycerze. Waszą bronią będą dzielnie dzierżone w dłoniach poduszki. Wykażcie się szybkością i spostrzegawczością, a zwycięstwo będzie po waszej stronie!

Bitwa na poduchy to przede wszystkim gra imprezowa. W pudełku znajdziecie zestaw kart z postaciami z królestwa oraz dwie małe poduszki. Celem gry jest pozbycie się wszystkich kart na ręce.
Podczas przygotowania potasujcie karty i je rozdajcie w ilości zależnej od liczby graczy. Na środku stołu umieśćcie jedną lub dwie poduszki zgodnie z instrukcją. Gdy wszyscy gracze są gotowi – zaczynacie grę.

Skrót zasad

Każda runda podzielona jest na dwie fazy – akcji i porządkowania. W fazie akcji wszyscy gracze jednocześnie odkrywają wierzchnią kartę swojego zakrytego stosu. Każda z postaci na kartach ma jakiś efekt, więc szybko rozejrzyjcie się po odkrytych postaciach i wykonajcie właściwą akcję!

  • Atakujący Rycerz – jeżeli na jakiejkolwiek odkrytej karcie jest Rycerz-Obrońca – jak najszybciej rzuć w niego poduszką!
  • Rycerz-Obrońca – jeżeli wśród odkrytych kart jest przynajmniej jeden Atakujący Rycerz – broń się i chwyć w uścisku poduszkę zanim on w ciebie rzuci!
  • Śpiący Smok – jeżeli jesteś właścicielem tej karty, jak najszybciej złap poduszkę i podłuż pod swoje ucho. Zrób to zanim dojdzie do walki rycerzy!
  • Milczący Król – jeżeli pojawi się na jakiejkolwiek karcie – żaden efekt nie może być wykonany. Władca przecież nie lubi jak mu się przeszkadza…

W fazie porządkowania powraca spokój i gracze sprawdzają czy wykonali właściwe akcje przypisane do odkrytych postaci. Jeżeli tak się stało – karty są odrzucane do pudełka. W przypadku gdy nie udało się wykonać akcji poprawnie lub przez przypadek dotknęliście poduszki, nawet jeśli wasza postać tego nie wymagała – kartę wkładacie pod spód swojego stosu.

Gra kończy się gdy jeden z graczy na końcu rundy nie będzie posiadał żadnej karty. To właśnie od staje się dumnym zwycięzcą całej rozgrywki!

Informacje pudełkowe:

  • Liczba graczy: 3-6
  • Wiek: 7+
  • Czas rozgrywki: 15 min.
  • Link do BGG

TU SĄ NEWSY » GRY IMPREZOWE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *