Katmai: The Bears of Brooks River. Park Narodowy bohaterem nowej gry od Osprey Games

okładka gry Katmai: The Bears of Brooks River

Nowa zapowiedź od Osprey Games – Katmai: The Bears of Brooks River – będzie rywalizacyjną grą dwuosobową, która czerpie inspiracje z natury.

Katmai jest nazwą Parku Narodowego położonego w południowej części Alaski. Na jego terenie występuje jedna z największych chronionych populacji niedźwiedzia brunatnego. Każdego lata misie schodzą do rzeki Brooks, aby w jej wodach wyławiać i zjadać łososie. To jest właśnie punktem wyjścia w tej grze.

Katmai: The Bears of Brooks River. Opis

katmai komponentyW grze będziemy kierować niedźwiedziami, które szukają korzystnych miejsc wzdłuż rzeki Brooks, aby je zdominować i złowić pysznego łososia. W miarę zapełniania się miejsca musimy ostrożnie wybierać niedźwiedzie, aktywować ich unikalne zdolności, które pozwolą przechytrzyć głodnego przeciwnika.

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ: Shadows of the Galaxy. Nowy Zestaw Star Wars™: Unlimited w przedsprzedaży

Wydanie gry planowane jest dopiero na I kwartał 2025 roku, ale już na trwającym UK Games Expo wydawca robi jej pokazy. Później prezentowana będzie też na targach Spiel w Essen.

Gra powstała przy współpracy z Katmai Conservancy, czyli organizacji nonprofit wspierającej ochronę tego Parku Narodowego.

Zawartość gry: 24 karty, 15 kart celów, 7 kafelków rzeki, 24 meeple niedźwiedzia, 48 żetonów łososia, drewniany żeton inicjatywy, instrukcja.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *