Iliad i Ichor – nowe projekty Reinera Knizii na Kickstarterze

grafika prezentująca okładki dwóch gier planszowych: Iliad i Ichor

Co wyjdzie z połączenia czasów starożytnych i Reinera Knizii? Dwie gry dwuosobowe – Iliad i Ichor, których kampania trwa na Kickstarterze!

Iliad i Ichor. Kampania

Na platformie Kickstarter trwa kampania dwóch gier autorstwa Reinera Knizii – Iliad i Ichor. Są to pierwsze tytuły z linii Mythos Collection, która będzie wydawana przez wydawnictwo Bitewing Games. To seria, która ma łączyć starożytność i strategię.

Jako ciekawostka – to małe wydawnictwo założyło dwóch praktykujących… dentystów. Ich pasją oprócz wykonywanego zawodu są planszówki. Hobby przełożyli na praktykę i zajmują się oprócz grania – ich wydawaniem.

POLECAMY RÓWNIEŻ: Kurzołaki Bitwa o Landrynkę na Gamefound, jest już draft kampanii

Linia Mythos Games z założenia ma być ekskluzywną linią gier dwuosobowych osadzonych w starożytności. Pierwsze dwa tytuły możecie wspierać jeszcze dwa tygodnie – tutaj.

Cena pojedynczego pudełka to 29$.

Wojna Trojańska

zdjęcie prezentujące fragment planszy z kafelkami gry Iliad
fot. Bitewing Games

Iliad to kafelkowa gra strategiczna, która rzuci was w wichry Wojny Trojańskiej. Naprzeciwko siebie staną do walki Hektor i Achilles. Gracze wykorzystując kafelki o różnorodnych mocach będą starali się przechytrzyć przeciwnika i odnieść zwycięstwo.

W swojej turze grach będzie musiał dołożyć kafelek stykający się z kafelkiem przeciwnika. Następnie aktywowany jest efekt dołożonego kafelka. Po wypełnieniu rzędu lub kolumny kafelkami, każdy z graczy zdobywa punkty ze swoich kafelków. Gracz, który zdobędzie więcej punktów dodatkowo zabiera brzegowy kafelek „przysługi” zawierający punkty. Przegrywający z kolei, bierze kafelek po przeciwnej stronie, dający punkty ujemne.

Wygrywa gracz, który zbierze kafelki przysług każdego z 5 bogów. Jeżeli gracze mają ich po równo – liczą punkty na tych kafelkach.

Informacje pudełkowe:

  • Liczba graczy: 2
  • Wiek: 10+
  • Czas rozgrywki: 30 min.
  • Link do BGG

Otello na sterydach

zdjęcie prezentujące planszę i komponenty gry Ichor
fot. Bitewing Games

Ichor z kolei przedstawia starcie pomiędzy greckimi bogami a potworami. Potwory z greckiej mitologii zebrały się, aby podbić Olimp. Bogowie natomiast zebrali wszystkie swoje siły, aby stawić im czoła. Gracze wcielą się w te dwie siły, które pragną zdobyć przewagę, zanim to zrobi przeciwnik.

W swojej turze gracz ma do wyboru wykonanie jednej z dwóch akcji:

  • Może poruszyć jedną ze swoich postaci w linii prostej o dowolną liczbę pól. Każde pole za nią uzupełnia swoimi znacznikami. Jeżeli na drodze były znaczniki przeciwnika – zamienia je ze swoimi.
  • Może aktywować unikalną umiejętność jednej ze swoich postaci. Umiejętności te są jednorazowe.

Zadaniem jest umieszczenie wszystkich swoich znaczników na planszy.

Informacje pudełkowe:

  • Liczba graczy: 2
  • Wiek: 10+
  • Czas rozgrywki: 40 min.
  • Link do BGG

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *