Kurzołaki Bitwa o Landrynkę na Gamefound, jest już draft kampanii

pudełko przedstawiające różne stwory które są bohaterami nowej gry Kurzołaki

Na platformie Gamefound pojawił się dzisiaj draft kampanii gry Kurzołaki Bitwa o Landrynkę , która ukaże się nakładem wydawnictwa What The Frog.

Mamy również przyjemność dać Wam znać, że kampania powinna ruszyć w IV kwartale 2024 roku (najprawdopodobniej będzie to wrzesień/październik).

Kurzołaki Bitwa o Landrynkę. Opis gry

Kurzołaki to szybka i zwariowana gra planszowa, która zapewnia godziny rozrywki i mnóstwo kombinowania. Gracze wcielają się w liderów frakcji stworów zamieszkujących Zapyziałe Zakamarki. Każda z tych frakcji ma unikalne cele i strategie, które muszą realizować, aby zwyciężyć.

plansza i elementy gry Kurzołaki Bitwa o LandrynkęW grze znajdziemy trzy główne frakcje: Flejtuchy, Robale i Kostka Mydła Puca. Flejtuchy i Robale mają jedno zadanie – jak najszybciej złapać Landrynkę, która przypadkowo wpadła do ich świata. Jest to jednak trudniejsze, niż się wydaje, gdyż Landrynka nieustannie się wyślizguje. Kostka Mydła Puca, z kolei, stara się oczyścić Zakamarki, usuwając z nich brudne stwory, aby przywrócić porządek i higienę.

Gra opiera się na sprytnym przemieszczaniu się po planszy i wykorzystywaniu specjalnych zdolności stworów. Kluczowym elementem są również kafelki dopałki, które gracze dobierają na początku każdej rundy lub gdy ich stwór zje słodki okruszek. Te dopałki pozwalają na wykonywanie potężnych sekwencji akcji, które mogą odmienić losy rozgrywki.

Poruszając się po planszy, gracze muszą unikać plam pozostawionych przez przeciwników oraz innych niespodzianek, takich jak unoszące się duszące smrodki. Stwory mogą osłabiać się nawzajem, gryząc się i używając swoich specjalnych zdolności. Istnieją również limity dotyczące liczby stworów każdej frakcji na planszy.

Każda runda w Kurzołakach to mała zagadka, w której gracze muszą opracować optymalny ruch. Kluczem do sukcesu jest sprytne i kreatywne łączenie akcji oraz wykorzystanie błędów przeciwników. Dzięki dynamicznej rozgrywce i ograniczonej losowości, gra oferuje emocjonujące i satysfakcjonujące doświadczenie dla wszystkich miłośników gier planszowych.

INFORMACJE PODSTAWOWE O GRZE:

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ: Zapowiedzi wydawnictwa Egmont na drugie półrocze 2024 roku ujawnione!

Krótki opis zasad gry

Każdy z graczy dysponuje 3 Stworami na planszy. Gracze na przemian przemieszczają Stwory, które mogą korzystać ze swoich zdolności oraz gryźć się nawzajem. W zależności od wybranej frakcji, celem jest albo zlizywanie Landrynki, albo usunięcie przeciwników z planszy poprzez szorowanie. Oprócz poruszania Stworów, gracze zagrywają tzw. dopałki, które pozwalają na wykonanie dodatkowych, specjalnych akcji. Gracze starają się maksymalnie wykorzystać dostępne elementy planszy (takie jak Okruszki i Plamy) na swoją korzyść oraz zajmować strategiczne pozycje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *