Huang. Dziś oficjalna premiera nowej gry wydawnictwa Phalanx

Huang - pudełko

Dziś 11 dzień czerwca, a więc czas premiery sklepowej gry Huang od wydawnictwa Phalanx . Wersję retail tego tytułu znajdziecie już w Waszych ulubionych sklepach.

Huang. Opis gry

Okres Walczących Królestw (475-221 p.n.e.) był czasem niekończących się wojen między państwami Qin, Chu, Qi, Yan, Han, Wei i Zhao. Ostatecznie państwa te zjednoczyły się w 221 p.n.e. pod rządami dynastii Qin, aby dać początek ówczesnym Chinom. W Huang, twoim zadaniem jest doprowadzenie swojej dynastii do zwycięstwa w tej burzliwej epoce.

HUANG to gra dla 2 do 4 graczy osadzona w starożytnych Chinach, podczas Okresu Walczących Królestw. W grze przejmujesz kontrolę nad jednym z nich, aby wywalczyć zjednoczenie kraju pod władzą własnej Dynastii. Każdy z graczy posiada pięć różnych typów przywódców: Gubernatora, Żołnierza, Rolnika, Kupca i Artystę.

Sprytne rozmieszczenie tych liderów i odpowiadających im kafli na planszy jest kluczowe. Dzięki temu możesz budować pagody, aby zdobywać punkty, wywoływać bądź unikać wojen i wzniecać chłopskie bunty, doprowadzające do upadku twoich wrogów. Gra jest dynamiczna i wciągająca, trwa około 90 minut, z bardzo szybkim momentem przyswajania eleganckiego zestawu zasad. Warto wspomnieć, że dzisiejsza premiera to nowa edycja Yellow & Yangtze Reinera Knizii. W nowej odsłonie zachowano intuicyjne, eleganckie zasady i mechaniki, ale dodatkowo gra oferuje trzy nowe rozszerzenia.

Całkowitym zmianom uległa oprawa graficzna – nowe grafiki zostały zainspirowane tradycyjnym chińskim malarstwem na jedwabiu. Dało to klimatyczne efekt wizualny. Zmianom uległy również komponenty, które zaprojektowano od podstaw. W nowej edycji każda pagoda ma inny wygląd a przywódcom poszczególnych dynastii nadano antropomorficzny wygląd.

POLECAMY: RA & Write, czyli wycieczka do Egiptu sponsorowana przez 25th Century Games

Informacje podstawowe:

  • liczba graczy (podstawka): 2-4
  • czas rozgrywki: 90 min.
  • wiek: 14+
  • link do BGG

Premiera

Jeśli nie wspieraliście gry Huang podczas kampanii, od dziś możecie ją znaleźć w większości sklepów z grami planszowymi. Choć sugerowana cena detaliczna gry podstawowej wynosi 229,90 zł, to na sklepowych półkach gra jest dostępna już za około 155 złotych. Oprócz gry podstawowej dostępne są mata oraz zestaw drewnianych znaczników przywódców.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *