Gen Con 2024. Lista tytułów już dostępna w serwisie BoardGameGeek

Gen Con logo

Gen Con 2024 zbliża się wielkimi krokami. W dniach 1-4 sierpnia 2024 roku w Indianapolis odbędzie się kolejna edycja tego eventu. Choć dla większości graczy z Polski jest to niemożliwe do osiągnięcia wydarzenie, zawsze z zaciekawieniem śledzimy listę premier oraz gier, które można na tym konwencie wypróbować. W serwisie BoardGameGeek właśnie została opublikowana taka lista. Jest ona na bieżąco aktualizowana o kolejne tytuły, warto jednak spojrzeć na nią już dziś.

Gen Con 2024. Lista tytułów

Podczas gdy w Europie głównymi i najważniejszymi targami związanymi z grami planszowymi są targi Spiel w Essen, w Stanach Zjednoczonych króluje Gen Con, który odbywa się w Indianapolis. To prawdziwe święto dla wszystkich fanów gier planszowych z tamtej części świata. Jako, że do imprezy zostało już niewiele czasu, największy serwis o grach planszowych, czyli Boardgamegeek jak co roku udostępnił listę tytułów, które albo będą miały swoją premierę podczas Gen Conu, albo takich które będą na tym evencie prezentowane. Jak zawsze nie zabraknie prototypów.

Z listy tej (obecnie zawierającej ponad 300 tytułów, sukcesywnie aktualizowanej) możemy dowiedzieć się co przygotowali, szczególnie na ten rok wydawcy z całego świata. Jest to o tyle istotna informacja, że polskie sklepy bardzo często mają takie tytuły w swojej ofercie. Warto więc przyjrzeć się wcześniej zbliżającym się nowościom. Często wydawcy podają przy tej okazji sugerowaną cenę detaliczną, można więc na tej podstawie zorientować się ile dany tytuł będzie kosztował. Link do wspomnianej wyżej listy znajdziecie tutaj.

Czy wśród wymienionych tytułów znajdują się takie, które doczekają się polskiej edycji? Z pewnością tak, bowiem na Gen Con od kilku lat regularnie udają się polscy wydawcy w poszukiwaniu najlepszych gier do wydana w naszym rodzimym języku.

POLECAMY: Jakub Wędrowycz: Upiorne Wczasy. Ruszyła przedsprzedaż drugiej części gry od Portalu

Jak w rzeczywistości wygląda Gen Con możecie dowiedzieć się z krótkiego filmu poniżej:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *