Berserk. Powstaje planszowa adaptacja znanej serii mang

Berserk w wersji gry planszowej

Firma Monolith Board Games ogłosiła stworzenie licencjonowanej gry opartej na znanej mandze zatytułowanej Berserk.

To nie będzie pierwszy tytuł z figurkami nawiązujący do popkultury. Wcześniej Monolith stworzył m.in planszową wersję Conana oraz Batmana.

Berserk inny niż Conan

Gra powstaje we współpracy z firmą Hakusensha, czyli japońskim wydawnictwem zajmującym się publikacją literatury oraz mangi. W ogłoszeniu umieszczonym na Instagramie czytamy, że „ten przywilej motywuje nasz zespół do zaoferowania Wam najlepszych i najpiękniejszych wrażeń. Dlatego zdecydowaliśmy się na zupełnie nowy system gry, który będzie poświęcony tej klasycznej mandze”.

Nie ujawniono zatem ani terminu premiery ani szczegółów dotyczących mechaniki. Wiadomo jednak, iż będzie to zupełnie nowy system gry figurkowej, a nie klon Conana czy Mythic Battles.

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ: Odalin: Dungeons of Doom. Dungeon crawler, również w wersji polskiej, na Gamefoudzie

Berserk to seria mang z gatunku dark fantasy, której autorem jest nieżyjący już Kentarō Miura. Historia koncentruje się na losach Gutsa, osieroconego szermierza, szukającego zemsty na Griffithu. Powodem jest zdrada i spowodowanie śmierci większości jego byłych towarzyszy.

Seria charakteryzuje się przemocą i mroczną grafiką. Miała ona wpływ nie tylko na mangę i anime, ale także na gry wideo i telewizję. W szczególności Guts i jego ogromny miecz Dragon Slayer zainspirowali mnóstwo bohaterów władających dużymi mieczami i pojawiają się m.in w Dark Souls i Elden Ring.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *