Stupor Mundi na Gamefound. Kampania włoskiego euro znanego autora

Stupor Mundi, trwa kampania na Gamefound

Na Gamefoundzie trwa kampania gry Stupor Mundi. Fani włoskiego euro mogą poczuć się nią zainteresowani.

Za pomysłem na grę stoi Nestore Mangone, czyli autor, który maczał swoje palce m.in przy Newtonie i Wyprawie Darwina (obie we współpracy z Simone Lucianim). Tym razem to jego samodzielny projekt, a za szatę graficzną odpowiada Polak, Maciej Janik.

Stupor Mundi. Kampania

stupor mundi na gamefoundGra zostanie wydana przez Quined Games w ramach ich serii Masterprint. Jest to ekskluzywne wydanie, które cechuje się komponentami deluxe, unikalnym pudełkiem wyglądającym jak książka oraz dwoma rozszerzeniami.

Gra dostępna jest w trzech opcjach cenowych:

  • 59 euro – z drewnianym zamkiem
  • 69 euro – z plastikowym zamkiem
  • 89 euro – z pomalowanym plastikowym zamkiem (sundrop)

Wśród 10 proponowanych wersji językowych nie ma niestety języka polskiego.

Stupor Mundi. Opis

Przenosimy się do XIII wieku, kiedy rządził Fryderyk II Hohenstauf. Jako jego wasal będziemy wzywać sojuszników z całego basenu Morza Śródziemnego, budować zamki i rozwijać królestwo. Wśród mechanik wymienione są m.in Deck, Bag, and Pool Building oraz Hand Management.

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ: 1980 Sixtina. Nowa gra z serii 19XX. Przywrócimy świetność Kaplicy Sykstyńskiej

Na początku tury możemy wykonać akcję podróży przesuwając swój statek wokół planszy podróży. Dotarcie do konkretnych miast pozwoli nam skorzystać z lokalnych rynków oraz wskaże dostęp do akcji i sojuszników. Następnie musimy zagrać kartę z ręki na wybrane miejsce. Jeśli zagramy odkrytą wykonamy z niej akcję, jeśli zakrytą – wykonamy jedną z głównych akcji z tego miejsca. Tych jest pięć do wyboru: awansowanie specjalistów na torach; kupowanie i sprzedawanie zasobów; rozbudowa naszego zamku, wież, murów i twierdzy, co zapewnia większe dochody i pozwala wydawać edykty; przywołanie sojusznika; kupowanie kart, aby powiększyć swoją talię.

Tło historyczne

„Stupor mundi” to w tłumaczeniu cud świata – takim określeniem współcześni nazywali cesarza rzymskiego, króla Niemiec i Włoch, Fryderyka II Hohenstaufa. Wielu historyków uważa go za pierwszego nowoczesnego władcę Europy. Miał szerokie zainteresowania, od matematyki po biologię, wznosił się ponad religijnymi podziałami. Zarządzane przez niego XIII-wieczne Królestwo Sycylijskie opierało się na wydajnej biurokracji, podobnej do nowoczesnych, centralnie zarządzanych królestw.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *