Radlands – zmiany w instrukcji

okładka instrukcji do gry planszowej Radlands

Jeżeli pokochaliście grę Radlands wydaną u nas przez Lucky Duck Games to z pewnością zainteresują Was zmiany w instrukcji, któe niedawno ogłoszono.

Radlands instrukcja. Aktualizacja

Wydawnictwo Roxley Games we współpracy z autorem – Danielem przygotowało kolejną wersję instrukcji. Zmiany zostały na razie przygotowane w formie pliku PDF po angielsku, który znajdziecie pod tym linkiem. Kolejne dodruki Radlandsów będą zawierać już nową wersję instrukcji.

POLECAMY RÓWNIEŻ: Wednesday: Gra karciana. Zapowiedź gry Lucrum Games opartej na znanym serialu

A co zostało zmienione?

Jednym z problemów wspomnianych przez graczy jest zarzut dotyczący przeciągających się rozgrywek. Może to faktycznie skutecznie zrazić niektórych graczy. Jednym z „winowajców” takiego stanu rzeczy są karty obozów, które same mogą się odbudować. Aby temu zapobiec umieszczono w instrukcji zapis, że karty nie mogą same siebie odbudowywać. Ta akcja będzie działała tylko na inne karty.

Kolejna zmiana dotyczy obszaru gry. Może się zdarzyć, że przed obozami na wszystkich 6 polach leżą karty z uszkodzonymi, ewentualnie słabymi jednostkami, lub które są punkami. To powoduje, że nie można zagrać żadnej nowej karty. Może to oczywiście być strategią (zablokowanie przeciwnika bezużytecznymi kartami), ale rozgrywka będzie wtedy jednostronna i nieinteresująca. W instrukcji dodano zapis, że jeżeli w żadnej kolumnie nie ma miejsca na zagranie karty jednostki, gracz może zniszczyć dowolną jednostkę, aby zagrać nową opłacając koszt.

Wszelkie wspomniane zmiany zostały przetestowane przez graczy i zdecydowanie poprawiają rozgrywkę. Cieszy fakt, że autor zadbał o to, aby wprowadzone zmiany nie wpływały na komponenty posiadanych już egzemplarzy.

Grę Radlands nadal znajdziecie w sklepach za ok. 70 zł – np. tutaj.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *