Projekt Gaja – na jakim etapie jest ta zapowiedź?

grafika prezentująca pudełko gry Projekt Gaja

Mamy nowe wieści o grze Projekt Gaja! Próbny egzemplarz został już sprawdzony i zaakceptowany!

Projekt Gaja. Aktualizacja

Projekt Gaja, czyli jedna z tegorocznych zapowiedzi wydawnictwa Portal Games jest jednym z najbardziej wyczekiwanych tytułów. Po wielu latach nieobecności powróci na półki sklepowe w nowym logiem na pudełku. Co więcej – pojawi się również dodatek w języku polskim!

Wydawnictwo poinformowało, że do siedziby dotarłą próbka produkcyjna gry. Sampel został szczegółowo sprawdzony i zaakceptowany. To oczywiście oznacza zielone światło dla masowej produkcji.

POLECAMY RÓWNIEŻ: Inventions: Ewolucja Idei już na sklepowych półkach. Premiera gry od Portal Games

Co to za gra?

Gaia Project jest strategiczną grą planszową dla 1-4 graczy. Jest to rozbudowana wersja gry Terra Mystica. W grze gracze wcielają się w role jednej z 14 unikalnych frakcji kosmicznych, które próbują rozszerzyć swoje wpływy na różnych planetach. Każda frakcja ma swoje własne zdolności, cele i preferencje środowiskowe, co wpływa na sposób, w jaki buduje swoje struktury i korzysta z zasobów. Gracze muszą planować swoje akcje z wyprzedzeniem, optymalizować swoją ekonomię, badania i rozwój, a także współzawodniczyć z innymi graczami na wspólnej mapie.

Informacje pudełkowe:

  • Liczba graczy: 1-4
  • Czas rozgrywki: 60-150 min.
  • Wiek: 12+
  • Link do BGG

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *