Merchants of the Dark Road. Nowe informacje o tej zapowiedzi

pudełko gry oraz dodatku do Merchants of the Dark Road

Świetne informacje pojawiły się w tym tygodniu od wydawnictwa Lucrum Games w sprawie polskiego wydania Merchants of the Dark Road.

Co wiemy nowego?

28 maja 2024 roku wydawnictwo Elf Creek Games wystartuje z kampanią gry Merchants of the Dark Road. W trakcie jej trwania będziemy mogli kupić:

  • edycję „zwykłą”
  • edycję deluxe
  • dodatek Patron’s Provisions
  • zupełnie nowy, duży dodatek – Secret Villages

Nie byłoby w tej informacji nic szczególnie zaskakującego, gdyby nie fakt, że każde z wymienionych pudełek będziecie mogli zamówić w polskiej wersji językowej już tego samego dnia, czyli 28.05.2024 ,w sklepie Lucrum Games (Blog Ojciec)!

Wszystkie zamówienia złożone w sklepie wydawcy będą traktowane jako wsparcie kampanii. Na Kickstarterze nie będzie dostępna polska wersja językowa, która będzie oferowana wyłącznie w sklepie Lucrum Games. Przedsprzedaż potrwa tyle, ile sama kampania Elf Creek Games.

Merchants of the Dark Road. Opis gry

plansza i elementy gry Merchant of the Dark Road
Autor zdjęcia Michel Sorbet

Po pół roku jasnych dni nadchodzi czas ciemności. Drogi będą zdradliwe, ale niektórzy muszą je pokonać, aby nasze miasta mogły się rozwijać. W grze wcielasz się w jednego z tych odważnych kupców, podróżujących niebezpiecznymi trasami między miastami. Choć praca jest ryzykowna, czekają na ciebie sława i bogactwo.

Odkrywaj stolicę, gdzie większość twoich działań odbywa się za pomocą systemu akcji rondel. Zbieraj i wytwarzaj przedmioty do swojej karawany, sprzedawaj je bohaterom i wynajmuj ich na podróże. Manipuluj cenami na rynku, odwiedzaj handlarzy w zaułkach i eksploruj pobliskie lochy w poszukiwaniu magicznych artefaktów.

Zbieraj latarnie, aby ułatwić sobie podróżowanie po ciemnych drogach, dostarczaj towary i bohaterów do odległych wiosek, zdobywając sławę i fortunę. Balansuj między zarobionymi pieniędzmi a zdobywaną sławą, ponieważ ostateczny wynik gry zależy od niższej z tych dwóch wartości.

INFORMACJE PODSTAWOWE O GRZE:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *