Marrakech od IUVI Games już w sklepach

Marrakech - pudełko i komponenty

Z końcem marca dowiedzieliśmy się, że wydawnictwo IUVI Games wyda grę Marrakech. Tymczasem gra trafiła już do sklepów, a w pudełku znajdziecie polską, kolorową instrukcję.

Marrakech. Opis gry

W Marrakeszu każdy gracz wciela się w rolę handlarza dywanami, starając się przewyższyć konkurencję. Wszyscy startują z taką samą sumą pieniędzy i jednakową liczbą dywanów.

elementy gry Marrakech, W trakcie swojej tury, gracz może obrócić figurkę Assama o 90 stopni. Następnie rzuca kością, aby przesunąć go o liczbę pól wskazaną przez wynik rzutu (k6: 1, 2, 2, 3, 3, 4). Jeśli Assam dojdzie do krawędzi planszy, zmienia się kierunek jego ruchu i kontynuuje w następnym rzędzie. Jeżeli Assam zatrzyma się na dywanie innego gracza, wypłaca się właścicielowi dywanu monetę za każdy przylegający kwadrat tego samego koloru. Następnie gracz kładzie jeden ze swoich dywanów prostopadle do Assama, dbając o to, by nie pokrywać innych dywanów.

Gra kończy się, gdy wszyscy uczestnicy wyłożą swoje dywany. Każdy gracz otrzymuje monetę za każdy widoczny kwadrat swojego dywanu. Zwycięża osoba z największym majątkiem. W przypadku remisu decyduje liczba widocznych dywanów. Grę znajdziecie za około 125 złotych, np. tutaj.

INFORMACJE PODSTAWOWE O GRZE:

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ: Honeycombs Blue. Nowa odsłona znanej gry rodzinnej, już wkrótce

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *