Cyberpunk 2077: Gangi Night City już w sklepach. Nakład wyczerpany jeszcze przed premierą!

Cyberpunk 2077: Gangi Night City

Od dziś we wszystkich sklepach z grami planszowymi znaleźć możecie nowość wydawnictwa Portal, czyli grę Cyberpunk 2077: Gangi Night City już w sklepach. Wraz z grą podstawową do sprzedaży trafił też dodatek Rodziny i wyrzutki.

Cyberpunk 2077: Gangi Night City. Opis gry

Cyberpunk 2077: Gangi Night City to strategiczna gra planszowa, w której wcielasz się w przywódcę gangów Tyger Claws, Valentinos, Voodoo Boys lub Maelstorm. Akcje w grze obejmują budowanie kryjówek, strzelaniny, ulepszanie kart walki, wysyłanie dronów i pozyskiwanie Edgerunnerów, czyli jednostek o specjalnych, unikatowych zdolnościach. Rozgrywka opiera się na 4 rozgałęzionych misjach zwanych Opowieściami, które wprowadzają nowe zasady w zależności od wyborów graczy. Gra została stworzona przez Erica Langa, znanego mistrza planszowych gier area control, takich jak Blood Rage czy Rising Sun, a wydawnictwo CMON zapewniło kolekcję 46 rewelacyjnych figurek bohaterów Night City.

Cyberpunk 2077 komponenty gryW swojej turze, każdy gracz będzie albo wydawał znaczniki akcji (Aktywacja), albo odzyskiwał znaczniki akcji (Odzyskanie). Akcja Aktywacji pozwoli na wykonywanie działań jednostkami, budowanie Kryjówki lub ulepszenie karty Walki. Wybierając akcję Odzyskanie odświeżamy wykorzystane znaczniki akcji, pozyskujemy zasoby i rekrutujemy dodatkowe jednostki do naszego gangu.

POLECAMY: Cat in the Box już w sklepach! Japońska gra karciana oparta na mechanice kwantowej

W trakcie każdej rozgrywki będą towarzyszyć Wam karty Opowieści. Będą one wprowadzać dodatkowe zasady, które niejednokrotnie wpłyną na przebieg rozgrywki. Na każdej kolejnej karcie będą pojawiać się rozgałęzienia. Poprowadzą Was one dalej w scenariusz w zależności od spełnionego warunku wskazanego na którymś rozgałęzieniu.

Gra kończy się jeżeli zostanie spełniony jeden z 2 warunków. Dowolny gang osiągnie poziom 25 na torze Reputacji lub zajedzie warunek kończący Opowieść.

Informacje podstawowe:

  • Liczba graczy: 1 – 4
  • Czas gry: 60 – 120 minut
  • Wiek od: 14 lat
  • Link do BGG

Cyberpunk 2077: Rodziny i wyrzutki. Opis dodatku

Wraz z grą podstawową, do sprzedaży trafił także dodatek. W rozszerzeniu Cyberpunk 2077: Rodziny i wyrzutki pojawiają się dwa nowe gangi: Aldecaldos i Wraiths, oraz teren Badlands, który dodaje element apokaliptycznych pustkowi i porąbanych mieszkańców. Teraz możesz grać nawet z pięcioma graczami, rozszerzając pulę dostępnych gangów i odświeżając rozgrywkę nowymi umiejętnościami. Dodatek wprowadza 18 fantastycznych figurek, piątą Opowieść, oraz moduł terenu Badlands, który rzuca na kolana całe Night City.

Premiera z wyczerpanym nakładem

Zarówno grę podstawową, jak i dodatek znajdziecie jeszcze we wszystkich sklepach z grami planszowymi. Jeszcze, bo wydawnictwo Portal Games poinformowało o wyczerpanym na poziomie wydawnictwa nakładzie gry podstawowej. Oznacza to, że znajdziecie ją w sklepach tylko przez jakiś czas.  Informacji o ewentualnym dodruku na razie nie podano. Sugerowana cena detaliczna gry podstawowej wynosi 499,95 zł a dodatku 249,95 zł. W sklepach z grami planszowymi przekłada się to na ceny na poziomie 480 i 180 złotych.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *