Wydawnictwo Red Raven Games zapowiedziało wyjątkową edycję gry Islebound z 2016 roku

Islebound Emerald Edition
Wydawnictwo Red Raven Games zapowiedziało wyjątkową edycję gry Islebound z 2016 roku, która ukaże się pod tytułem Islebound Emerald Edition.
 
To specjalna edycja gry ze zmienionymi komponentami i zasadami, i najlepiej myśleć o niej jako o wariancie gry, a nie jej drugiej edycji.

Islebound Emerald Edition. Opis

W Islebound Emerald Edition zamieniono zasoby z oryginalnej gry i zastąpiono je szmaragdami. Zbierasz je, odwiedzając miasto należące do gracza, a także przejmując miasto. Szmaragdy używane są do kupowania kart budynków oraz do wykonywania specjalnych zdolności, takich jak np. utrzymywanie piratów i węży po walce.
 
Ponadto w pudełku znajdziecie zmienione karty budynków zarówno z oryginalnej gry, jak i z rozszerzenia Metropolia, które zostały dostosowane do nowych zasad.
 
Dostępny będzie również ulepszony zestaw do gry, a także drugi zestaw z luksusowymi komponentami: drewniane statki i metalowe monety.

Islebound. Opis gry podstawowej

W Islebound przejmujesz dowodzenie nad statkiem i załogą. Żeglujesz do miast wyspiarskich – zbierając zasoby, zatrudniając załogę i zlecając budowę budynków dla swojej stolicy. Każdy budynek ma unikalną zdolność, a kombinacja budynków może znacznie zwiększyć twoją siłę jako handlarza, budowniczego lub najeźdźcy. Możesz także rekrutować piratów i potwory morskie do podbijania miast. Po zdobyciu ich, pozwalają Ci wykonać akcję miasta za darmo i pobierać opłatę od przeciwników, jeśli chcą z niej skorzystać.

  • Liczba graczy: 2 – 4
  • Czas gry: 60 – 120 minut
  • Wiek od: 13 lat
  • Strona BGG

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *