Nieustraszeni: Wsparcie jednak w 2024 roku. Przesunięcie premiery wydawnictwa Ogry Games

Nieustraszeni: Wsparcie - pudełko i komponenty

Premiera dodatku Nieustraszeni: Wsparcie od wydawnictwa Ogry Games niestety nie odbędzie się w tym roku. Mimo początkowych zapowiedzi i nadziei na IV kwartał 2023, terminu tego polskiemu wydawcy nie uda się dotrzymać.

Nieustraszeni: Wsparcie. Opis dodatku

Nieustraszeni: Wsparcie - komponentyNieustraszeni: Wsparcie to modułowe rozszerzenie, które wprowadza szereg nowych zasad, scenariuszy i jednostek. Uwolnij potęgę niemieckich i amerykańskich czołgów i sprawdź, jak poradzą sobie z nimi twoje nowe oddziały w Nieustraszeni: Normandia, albo wykorzystaj miny, samoloty szturmowe i inne nowe jednostki, próbując przechytrzyć przeciwnika w Nieustraszeni: Afryka Północna.

Niezależnie od tego, czy posiadacie jedną czy drugą grę Nieustraszeni, dzięki Wsparciu możecie po raz pierwszy zagrać w trybie dla czterech graczy lub sprawdzić swoje siły w trybie solo, którego autorami są Dávid Turczi i David Digby.

Rozszerzenie wymaga do gry kopii gry Nieustraszeni: Normandia lub Nieustraszeni: Afryka Północna.

Wydawnictwo Ogry Games do tej pory wypuściło dwie gry z serii: Nieustraszeni: Normandia (gra niebawem powróci na sklepowe półki, trwa dodruk) oraz Nieustraszeni: Afryka Północna.

POLECAMY: Marabunta. Nowa zapowiedź wydawnictwa Rebel na I kwartał 2024 roku

Nieustraszeni: Normandia. Opis

Nieustraszeni: Normandia - kartyJest czerwiec roku 1944. Dzięki największej w historii operacji desantowej podczas D-Day alianci zdobyli przyczółek na plażach Normandii. Teraz musisz poprowadzić swój pluton w głąb Francji, odpychając siły niemieckie jak najdalej od brzegu. Przygotuj się na działania w bardzo trudnym terenie, pod ciągłym ogniem maszynowym i morderczym ostrzałem moździerzy. Pamiętaj, że dobry dowódca w każdej sytuacji potrafi znaleźć sposób, by osiągnąć swój cel. Manewruj sprawnie w bitewnym chaosie, zachowaj spokój w obliczu wroga, bądź zawsze nieustraszony.

Nieustraszeni: Normandia to gra, w której przeciwnicy budują swoje talie i przy ich pomocy rozgrywają kampanię wojenną w realiach II Wojny Światowej. Użyj kart, by przejąć inicjatywę, wzmocnić swoje siły, manewrować nimi na polu bitwy i dokonywać bohaterskich czynów, ale pamiętaj: każda strata w polu oznacza usunięcie karty z talii, a to ogranicza możliwości taktyczne i może sprawić, że będziesz bezbronny podczas kolejnego starcia!

Gra zawiera zbiór 12 scenariuszy wzorowanych na prawdziwych wydarzeniach mających miejsce po lądowaniu aliantów w Normandii. Można rozgrywać je jako oddzielne potyczki, albo połączyć w dynamiczną kampanię.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Gejsze 2: Herbaciarnie. Mikołajkowa premiera od Naszej Księgarni

Nieustraszeni: Afryka Północna. Opis

Nieustraszeni: Afryka Północna - komponentyJest lato roku 1940, właśnie rozpoczęła się Kampania Północnoafrykańska. Armia Brytyjska powołuje do życia Long Range Desert Group (LRDG), czyli Pustynną Grupę Dalekiego Zasięgu (lub Zwiadu). To jednostka zwiadowczo-dywersyjna, której zadaniem jest penetracja terytorium wroga, zbieranie danych wywiadowczych i ataki na jego zaplecze. Poprowadź tych dzielnych żołnierzy przez serię zuchwałych misji lub przejmij dowodzenie nad siłami Włoskiej Armii Królewskiej, by raz na zawsze pozbyć się intruzów. Wykaż się inicjatywą w bitewnym chaosie, manewruj zręcznie w piaskach pustyni, w obliczu wroga bądź zawsze nieustraszony.

W grze Nieustraszeni: Afryka Północna dowodzisz brytyjską grupą specjalistów od walk pustynnych lub jednostką konwencjonalnych sił włoskich. W trakcie serii misji będziesz starał się zdobywać, utrzymywać lub niszczyć kluczowe cele. Każdy ze scenariuszy rozgrywa się na inaczej ukształtowanych obszarach terenu, które będziesz musiał po mistrzowsku wykorzystać, by zdobyć przewagę i dotrzeć do celu. Swoje jednostki będziesz kontrolował zagrywając karty z talii, a poniesione straty zmuszą Cię do szukania możliwości wzmocnienia jej przy pomocy dostępnych rezerw.

Gra stanowi samodzielny ciąg dalszy gry Nieustraszeni: Normandia, który wprowadza pojazdy, nowe jednostki, akcje i cele, większą asymetryczność rozgrywki i jedenaście nowych scenariuszy.

Kiedy premiera?

Według ostatnich informacji od polskiego wydawcy premiera dodatku Nieustraszeni: Wsparcie ma odbyć się w styczniu 2024 roku. Nadal trwa przedsprzedaż tego rozszerzenia. Jego cena to obecnie 189 złotych. W cenie 169 złotych możecie zamówić grę Nieustraszeni: Normandia, która w tym samym czasie co dodatek trafi do sprzedaży.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *