Klonowa Dolina. Ruszyła przedsprzedaż Lucrum Games. Jest też wersja deluxe

Klonowa Dolina

Wydawnictwo Lucrum Games rozpoczęło przedsprzedaż Klonowej Doliny, czyli polskiej edycji Maple Valley. Oprócz wersji retail, dostępna jest także wersja deluxe w bardzo ograniczonym nakładzie.

Klonowa Dolina. Opis gry i zasady

Klonowa Dolina to kontynuacja nagradzanej gry Dobry Rok, również wydanej przez Lucrum Games. Znajdziemy w niej jednak inne mechaniki.

Tematycznie, w Klonowej Dolinie, do której się przenosimy zima dobiega końca i mieszkańcy przygotowują się na obchody Święta Wiosny. Aby świętowanie było udane, należy zebrać odpowiednie przyjemnostki. Służą one jako dekoracje (np. girlandy), smaczne potrawy (np. tort) oraz rozrywka (instrumenty muzyczne, kukiełki itp.). W Dobrym Roku mieliśmy mechanikę rozmieszczania robotników i wykonywania akcji odpowiadających wynikom na wyrzuconych kościach. Tutaj z kolei swoje ruchy opieramy na kartach. Młode zwierzaki z Klonowej Doliny przemieszczają się po planszy w poszukiwaniu surowców i „ciekawostek”. Pomagają im w tym inni mieszkańcy lasu o różnych umiejętnościach. Jedni pozwalają poruszać się przez góry, inni przez las bądź przez wodę. W Dobrym Roku mogliśmy budować usprawnienia. W Klonowej Dolinie również mamy możliwość wzmacniania swoich akcji dzięki naszywkom ze zdobywanymi sprawnościami.

POLECAMY: Wirtualna Rewolucja. Zapowiedź nowej gry od Czacha Games

Informacje podstawowe:

  • Liczba graczy: 1-5
  • Czas rozgrywki: 45-75 min.
  • Wiek: 8+
  • Link do BGG

Przedsprzedaż rozpoczęta. Kiedy premiera?

W sklepie wydawcy rozpoczęła się właśnie przedsprzedaż gry. Do wyboru mamy wersję retail lub deluxe. Należy spodziewać się, że wersja deluxe skończy się bardzo szybko, bowiem jej nakład jest bardzo ograniczony. Jeśli chodzi o premierę, jej data nie jest jeszcze znana. Odbędzie się ona po zakończeniu wysyłek do graczy, którzy wsparli polską edycję tej gry na Kickstarterze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *