Bricolage Heads – czyli gra o sztuce ulicznej

pudełko gry Bricolage Heads

Wielu graczy poszukuje ciekawych gier, które są wydawane tylko na rynku japońskim. Jedną z takich gier jest Bricolage Heads, której premiera ma być jeszcze tej jesieni.

Bricolage Heads. Zapowiedź

Wydawnictwo Ramble Odd Potato jeszcze tej jesieni wyda grę Bricolage Heads. Jest to gra przeznaczona dla dwóch graczy, którzy wcielą się w artystów ulicznych ścigających się w tworzeniu imponujących konstrukcji ze znalezionych śmieci. Waszym zadaniem jest wzbudzenie zainteresowania swoją sztuką i pozyskiwanie fanów, zanim to zrobi przeciwnik. Oprócz samej sztuki warto również się wykazać zdolnościami marketingowymi – jeżeli skutecznie wypromujesz swoją sztukę – ściągniesz fanów nawet z najdalszych obszarów miasta! Zwyciężą gracz, który będzie miał najwięcej punktów na koniec 4 rundy.

POLECAMY RÓWNIEŻ:
Rite – pierwsza gra Dotwood Games z premierą w 2024 roku

Elementy gry BRICOLAGE HEADS
Elementy gry BRICOLAGE HEADS

Na mapie miasta znajduje się 6 obszarów. Każdy gracz dysponuje 4 kartami obszarów – zagrywając kartę – wykonuje akcję na tej lokalizacji. Do wyboru są 4 akcje:

  • Tworzenie Kikai – jest to element trójwymiarowy w tej grze; każdy z nich ma nadrukowany koszt, kolor i efekt, który będzie można wykorzystać w przyszłych turach.
  • Reklama – pozwala, uiszczając koszt, kłaść swoje znaczniki na mapie. Znaczniki należy układać w taki sposób, aby tworzyły nieprzerwany łańcuch. W ten sposób informacja o waszej pracy dojdzie do większej liczby fanów.
  • Pozyskanie fanów – po zbudowaniu Kikai, możesz sprowadzić do siebie fanów, prowadząc ich po drodze zbudowanej ze znaczników reklamy. Każde miejsce ze zbudowanym Kikai ma ograniczoną liczbę fanów, jeżeli już zapełnisz wszystkie miejsca – należy znaleźć inne miejsce, wybudować nowe Kikai i sprowadzić nowych fanów, aby obejrzeli twoją sztukę.
  • Odsłonięcie – czyli pokazanie swojej konstrukcji fanom. Ale uwaga! Jeżeli zbyt wcześnie odsłonisz przygotowaną konstrukcję i wśród widzów nie ma ani jednego fana – stracisz punkty!
    Tura gracza kończy się po wykonaniu akcji.

INFORMACJE PUDEŁKOWE:

  • Liczba graczy: 2
  • Czas rozgrywki: 60 min.
  • Wiek: 12+
  • link do BGG

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *