Dorfromantik: Gra Planszowa od IUVI Games już w sklepach. Premiera

Dorfromantik: Gra Planszowa

Dziś sklepowa premiera kafelkowej gry kooperacyjnej Dorfromantik: Gra Planszowa od wydawnictwa IUVI Games!! Ponadto tytuł ten otrzymał w tym roku prestiżową nagrodę Spiel des Jahres 2023.

Dorfromantik: Gra Planszowa. Opis gry

Szumiące wody, szeleszczące lasy, falujące na wietrze pola zbóż i malownicze, rozsiane wioski – to esencja Dorfromantik! Ta gra wideo (dzieło studia Toukana Interactive), podbiła serca graczy od chwili uruchomienia do niej dostępu w marcu 2021. Zdobyła też liczne wyróżnienia.

Dodatkowo twórcy, Michael Palm i Lukas Zach, przekształcili tę popularną strategię w kooperacyjną grę abstrakcyjną, w wersję planszową, przeznaczoną dla różnych grup wiekowych. Została ona nazwana Dorfromantik: Gra planszowa.

W rozgrywce może wziąć udział nawet sześciu graczy, którzy kooperacyjnie układają heksagonalne płytki, aby zbudować atrakcyjny krajobraz. Celem jest nie tylko spełnienie wymagań mieszkańców, ale także tworzenie jak najdłuższych torów i rzek, jednocześnie uwzględniając flagi, które przyniosą dodatkowe punkty za zamknięte obszary. W ramach powtarzalnej kampanii, zgromadzone punkty umożliwiają odblokowanie nowych płytek z ukrytymi w tajemniczych pudełkach wyzwaniami, zwiększając potencjalne ich ilość i stawiając przed graczami nowe zadania.

INFORMACJE PODSTAWOWE O GRZE:

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ: Klonowa Dolina. Ruszyła przedsprzedaż Lucrum Games. Jest też wersja deluxe

Jeśli chcielibyście dowiedzieć się więcej na temat tej pozycji, to zapraszamy do materiału Natalii i Cypriana, który dostępny jest na naszym kanale YouTube.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *