Pillars of Heracles. Apeiron Games zapowiedziało bardzo ciekawy tytuł na 2024 rok

Pillars of Heracles okładka gry
Pillars of Heracles to nowa gra wydawnictwa Apeiron Games, łącząca wiele popularnych mechanik, która ukaże się w przyszłym roku.
 
W Pillars of Heracles dołączysz do epickiej podróży przez świat Grecji okresu archaicznego. Tam gdzie rodzą się bohaterowie, cywilizacje powstają i upadają, a sami bogowie kształtują przeznaczenie śmiertelników.

Pillars of Heracles. Opis gry

Podczas rozgrywki wyruszycie na wyprawę, aby zbudować i ukształtować własne miasto-państwo. Będziecie rywalizować z potężnymi przeciwnikami i poruszać się po zawiłościach starożytnego greckiego społeczeństwa. Nie ominie Was okazja aby zawierać sojusze, brać udział w epickich bitwach, zagłębiać się w mityczną wiedzę i być świadkiem powstawania i upadku imperiów.
Gra mocno osadzona jest w świecie Grecji okresu archaicznego. Napotkacie w niej kultowe postacie z greckiej historii i mitologii, zaangażujecie się w handel i dyplomację oraz stawicie czoła wyzwaniom i nagrodom związanym z budową miasta. Każda decyzja, którą podejmiecie, ukształtuje los Waszego miasta-państwa i określi Waszą drogę do zwycięstwa.
Gra łączy w sobie wiele mechanik. Znajdziecie tu między innymi kontrolę obszaru, mechanikę rondla, budowania talii, tworzenia tableau, zbierania zestawów i zarządzania zasobami!
 
Liczba graczy: 2-4
Wiek: 14+
Czas rozgrywki: 90-120 min
Strona BGG

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *