Upadek Imperium. Znamy termin premiery nowej gry Lucky Duck Games

Upadek Imperium - front pudełka

Już niebawem swoją premierę mieć będzie kolejna nowość wydawnictwa Lucky Duck Games Polska, czyli Upadek Imperium. Już 10 października gra powinna być w Polsce. Po odprawie celnej trafi rzecz jasna do magazynu wydawcy.

Upadek Imperium. Opis gry i zasady

Przygotowanie do gry Upadek Imperium

W grze Upadek Imperium będziemy prowadzić cywilizację u szczytu jej potęgi, próbując ocalić ją przed upadkiem. Gra łączy mechanizm odwrotnej licytacji z budowaniem silniczka i długofalowym planowaniem. Cywilizacje graczy staną przed takimi zagrożeniami jak głód, powódź czy barbarzyńcy, jednak każda taka katastrofa uodporni ludność imperium. Gracze będą zdobywać nowe zasoby, odbudowywać utracone terytoria i rzucać sobie wyzwania militarne.

Na planszy głównej pozycja znacznika będzie wskazywać jaką fazę gracze będą rozpatrywać w każdej turze. W grze występuje 6 różnych typów faz: nieszczęście, podwójne nieszczęście, ekonomia, przemysł, konflikt i faza mieszana łącząca ekonomię i przemysł. Każda faza będzie wiązała się z innymi akcjami, które będzie można wykonać:

  • Nieszczęście/a – w tych fazach gracze będą licytować, na które imperium ma ono spaść. Efektem wzięcia na swoje imperium tego nieszczęścia, będzie zniszczenie jednego z kafli imperium oraz… zdobycie surowców i karty rozwijającej imperium,
  • Ekonomia – podczas tej fazy gracze będą zdobywali przychód ze wszystkich zielonych umiejętności znajdujących się w swoim imperium. Zdolności mogą znajdować się zarówno na kaflach imperium, jak i zdobytych kartach,
  • Przemysł – to jedyna okazja do odbudowania kafla imperium, który we wcześniejszych fazach został zniszczony,
  • Konflikt – imperia oczywiście rzadko kiedy żyją w zgodnie, dlatego pojawiają się i konflikty wojenne, które będzie trzeba rozpatrzyć. W tej fazie gracze jednocześnie i w tajemnicy za zasłonkami, będą licytowali swoją przewagę militarną za pomocą znaczników mieczy oraz złota.

Informacje pudełkowe:

Premiera

Podczas niedawnego wywiadu, przeprowadzonego na naszym kanale YouTube, przedstawiciel wydawnictwa Lucky Duck Games poinformował, że transport z grą Upadek Imperium dotrze do Polski 10 października. Oznacza to, że premiery gry możemy się spodziewać w II połowie października. Niebawem też ma rozpocząć się przedsprzedaż. Cały wywiad możecie obejrzeć poniżej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *