Kostki zostały rzucone – książka o historii gier RPG wkrótce na Wspieram.to

prezentacja książki Kostki zostały rzucone

12 września na platformie Wspieram.to startuje kampania książki poświęconej historii gier RPG, pt. „Kostki zostały rzucone”. Autorem książki jest Tomek Kreczmar.

Kostki zostały rzucone. Książka

W świecie gier planszowych w sercach wielu z Was są gry RPG. Co powiecie na ich spisaną historię, i to spisaną nie przez byle kogo? Autorem książki „Kostki zostały rzucone” jest Tomek Kreczmar, czyli wieloletni redaktor naczelny magazynu Magia i Miecz, a jej wydawcą będzie Lans Macabre Publishing. Lans Macabre Publishing możecie kojarzyć ze zbiórek na zbiór scenariuszy Case Files: The Serial Killers i system Smoczy Jeźdźcy. Aby zdobyć egzemplarz książki, musicie zajrzeć 12 września na platformę Wspieram.to, gdzie rozpocznie się kampania wspieraczkowa.

POLECAMY RÓWNIEŻ:
Zbierajcie ekipę na granie. Kolejne dodatki do Massive Darkness 2 są już w transporcie!

Książka Kostki zostały rzucone będzie się składać z dwóch części. Pierwsza będzie poświęcona historii gier, które pojawiły się na świecie niemal 50 lat temu za sprawą Dungeons & Dragons. Dowiecie się co sprawiło, że RPGi mają formę dzisiaj Wam znaną. Gdzie twórcy szukali inspiracji na scenariusze oraz jakie systemy zapisały się w historii i jakie pokrył kurz zapomnienia.

W drugiej części autor skupił się historii narracyjnych gier fabularnych w Polsce. Poznacie początki tych gier na naszym rynku, co miało wpływ na ich popularność (lub jej brak) oraz wiele ciekawostek, które z pewnością zainteresują wielbicieli tego rodzaju rozrywki.

Osoby wspierające będą miały realny wpływ na efekt końcowy publikacji. Wśród możliwych do odblokowania progów będą m.in. wywiady z ważnymi postaciami z początków gier fabularnych w Polsce, rozdział o wpływie RPG–ów na gry komputerowe i o znanych ludziach, w których życiach i karierach gry fabularne odegrały ważną rolę.

Kampania będzie trwała do 12 października.

TU SĄ NEWSY » GRY RPG

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *